Zasłużone zwycięstwo Chojniczanki. Sandecja postraszyła gospodarzy w końcówce

Foto Pawel Skraba / Polskapress
Chojniczanka zgarnęła w Wielką Sobotę komplet punktów. W starciu z Sandecją Nowy Sącz wygrała 2:1. Rywale w końcówce postraszyli jednak ekipę z Pomorza.

To nie był łatwy mecz dla Chojniczanki, choć bardzo dobrze się rozpoczął dla gospodarzy. Już w 16. minucie spotkania bowiem miejscowych kibiców wprowadził w stan euforii Paweł Zawistowski, który, jak się później okazało, został bohaterem pojedynku.

Chojniczanka prowadziła zasłużenie, a w drugiej połowie zasłużenie również powiększyła przewagę nad rywalem. W 69. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Zawistowski. To była bardzo ważna bramka dla miejscowych. Chwilę potem bowiem drugą żółtą czarkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Piotr Kieruzel.

W osłabieniu gospodarze, co zrozumiałe, spuścili z tonu i zaczęli bronić wyniku. W 90. minucie spotkania bramkę kontaktową dla gości zdobył Bartłomiej Dudzic. Na szczęście dla ekipy z Pomorza, na więcej Sandecji w tym meczu już stać nie było.