Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zapaśnicy Cartusii z medalami Mistrzostw Polski

Adam Suska
Edgar Pogosian (z prawej)
Dwa medale z zakończonych we Wrocławiu 78. mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym przywieźli reprezentanci Cartusii. Na najwyższym stopniu podium stanął Edward Barsegian, który w finałowej walce w kategorii 60 kg pokonał Mariusza Łosia (Argos Zamość).

Brąz w tej samej kategorii wagowej zdobył klubowy kolega Barsegiana, Edgar Pogosian. Warto dodać, że zapaśnik kartuskiego klubu był jedynym zawodnikiem, któremu udało się obronić mistrzowski tytuł z poprzednich mistrzostw. Do rywalizacji o medale przystąpiło we Wrocławiu ponad 100 zawodników z 22 klubów.

W klasyfikacji województw pomorskie zajęło piąte miejsce. Największą niespodzianką była przegrana, w wadze do 84 kg, olimpijczyka z Pekinu Artura Michalkiewicza (Śląsk Wrocław), który poległ w walce eliminacyjnej z Michałem Jaworskim (AKS Piotrków Trybunalski). Załamany porażką Michalkiewicz nie przystąpił do rywalizacji o brązowy medal, czym naraził się trenerowi kadry Ryszardowi Wolnemu.