Zabójcza skuteczność Chojniczanki

Andrzej Banas / Polska Press
W sobotę Chojniczanka pewnie ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:1. Goście nie oddawali zbyt wiele strzałów na bramkę gospodarzy, ale byli za to zabójczo skuteczni.

Sobotni mecz dobrze rozpoczął się dla Chojniczanki. W 7. minucie lewą stroną szarżował Adam Ryczkowski. Gracz Chojniczanki świetnie wyłożył futbolówkę Jackowi Podgórskiemu, który wpakował ją do siatki.

Długo goście z prowadzenia się jednak nie cieszyli. Dwie minuty później do remisu doprowadził Tomasz Nowak, który skutecznie przymierzył z rzutu wolnego. Piłka przeszła pod murem po ziemi i wpadła do bramki Chojniczanki.

W 61. minucie błąd popełnili obrońcy gospodarzy. Piłkę przed polem karnym miał Ryczkowski, uderzył, futbolówka jeszcze po rykoszecie wpadła do bramki Kudły. To był drugi celny strzał gości i druga bramka.

Ryczkowski miał dobry dzień w sobotę, pięć minut później wbił gwóźdź do trumny rywali. Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł korzyści, natomiast z kontratakiem wyszli goście, a konkretnie Bąk, który zagrał z Ryczkowskim, a ten strzałem w okienko bramki Kudły podwyższył prowadzenie.

Gospodarze próbowali się otrząsnąć jeszcze i mieli swoje okazje na zdobycie bramki, ale tego dnia brakowało im jednego - skuteczności.

Ostatnia szansa na spełnienie marzeń? Robert Lewandowski chce transferu do Realu Madryt