Zabójca przekroczył granice obrony koniecznej

  Zabójca przekroczył granice obrony koniecznej

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na 8 lat więzienia gdański sąd skazał 30-letniego Dominika Cz., który kilka lat temu w sopockiej siłowni Filar zabił bagnetem znajomego. Prokurator chciał surowszej kary - 15 lat odosobnienia, jednak sąd uznał, że oskarżony "działał z przekroczeniem granic obrony koniecznej".
  Do tragedii doszło 14 września 2005 roku w klubie przy ul. Cieszyńskiego na sopockim Brodwinie. Grzegorz Krupiński ps. "Kodi" przyszedł tam przed południem ze znajomym. Obaj poćwiczyli, a potem poszli się odświeżyć do łazienki. W tym czasie na siłownię dotarł Dominik Cz. Wymienił kilka zdań z kierownikiem siłowni Tadeuszem F.

  Kiedy ten oddalił się, żeby poinstruować jednego z klientów, przyszły zabójca został sam w sąsiedztwie baru.
  Niedługo potem pojawili się Krupiński i jego znajomy. Kiedy "Kodi" zauważył Dominika Cz., podobno wycedził do niego: "Trzeba ciebie naprostować". Doszło do kłótni, a potem szarpaniny. Zabójca twierdzi, że "Kodi" kilkanaście razy uderzył go z pięści w twarz.

  W krytycznym momencie Dominik Cz. wyjął z kabury nóż, który zawsze przy sobie nosił, pchnął Krupińskiego w brzuch i uciekł. Lekarz pogotowia ratunkowego nie był w stanie mu pomóc. "Kodi" zmarł w drodze do szpitala. Zabójca przez kilka dni ukrywał się w lesie, potem włóczył po kraju. W końcu dotarł do Częstochowy, zadzwonił do brata, z którym zgłosił się do prokuratury.

  Dlaczego Cz. zabił? Właściciel siłowni opowiedział prokuratorowi o pewnym incydencie, do którego miało dojść rok wcześniej. Krupiński stał wtedy "na bramce" w sopockim klubie Mandarynka. Któregoś dnia przyszedł tam Dominik Cz. z kolegami. Doszło do kłótni, która skończyła się bójką. Podobno "Kodi" nieźle wtedy oberwał. Feralnego dnia, spotkawszy go przypadkiem postanowił "naprostować". Dominik Cz. słabo znał "Kodiego", widywali się sporadycznie od kilku lat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo