Z naszym atlasem poznasz kraj

  Z naszym atlasem poznasz kraj

  redakcja "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Już w sobotnim numerze naszego dziennika znajdziesz okładkę i pierwszą część atlasu samochodowego.
  Już w sobotnim numerze naszego dziennika znajdziesz okładkę i pierwszą część atlasu samochodowego. Kolejne części będą się ukazywały prawie codziennie - aż do 10 czerwca. W ciągu niespełna miesiąca bezpłatnie skompletujesz pełny zbiór map samochodowych.

  Nasz atlas to jednak nie tylko zbiór map dla kierowców. Oczywiście, znajdziesz w nim dane m.in. o wszystkich drogach, stacjach benzynowych, parkingach czy ogólne plany większych miast.
  Publikujemy w nim również informacje turystyczne przydatne przy planowaniu urlopu lub choćby weekendowego wypadu za miasto. Wystarczy spojrzeć na mapę, dobrać atrakcje według własnych zainteresowań i po prostu ruszyć w drogę.

  Na wszystkich mapach samochodowych znajdziesz informacje o interesujących obiektach, które możesz spotkać po drodze. Będą to m.in. pomniki historii, obiekty z Listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz rezerwaty biosfery UNESCO, w które bogata jest Polska. Dzięki naszemu atlasowi dowiesz się, gdzie zwiedzić zabytki sakralne: kościoły, cerkwie, synagogi i meczety. Miłośników historii i militariów z pewnością zainteresują zamki, zabytkowe kompleksy miejskie, muzea czy miejsca pamięci, ale także fortyfikacje, latarnie morskie, niezwykłe budowle współczesne, muzea i skanseny, które łatwo odnajdą na naszych mapach. Zamieszczamy nie tylko informacje o lokalizacji zabytków. Informujemy także, kiedy powstały oraz w jakim stylu architektonicznym zostały wzniesione.

  Poza tradycyjnymi mapami drogowymi w atlasie znajdziesz dziewięć dodatkowych map tematycznych Polski z zaznaczonymi krainami geograficznymi, atrakcjami przyrodniczymi, skansenami, muzeami, architekturą użytkową i podziemiami. Będą one szczególnie przydatne przy planowaniu tras urlopowych. Co ważne, obok każdej z tych map znajdą się opisy najważniejszych atrakcji turystycznych wraz ze zdjęciami.

  Na trasie wakacyjnych wyjazdów mogą być pomocne także informacje o imprezach cyklicznych , odbywających się w całym kraju - takich jak np. letnie Mistrzostwa Świata w Rzucie Beretem, które goszczą co roku w Krotoszynie, czy Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Kartaczy w Gołdapi.
  Atlas zawiera również potrzebne w podróży numery telefonów: alarmowe oraz assistance. Znajdziesz w nim także objaśnienia wszystkich znaków drogowych obowiązujących w Europie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo