Z Julke policzymy się w sądzie

  Z Julke policzymy się w sądzie

  Wiktor Świetlik

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Udało nam się przekonać kolejną osobę do przerwania milczenia w sprawie tak zwanej afery sopockiej. To mecenas Andrzej Zwara, współwłaściciel kancelarii "Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy".

  Jego kancelaria stała się, obok prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, obiektem oskarżeń ze strony biznesmana Sławomira Julke. Julke twierdzi, że kancelaria, którą polecił mu Karnowski, zachowała się wobec niego nieuczciwie: przyjęła zlecenie przeprowadzenia dla Julkego transakcji zakupu domu handlowego Laura w Sopocie, a potem chciała go wyeliminować na rzecz innego swojego klienta.

  Prawnicy z kancelarii załatwiali Julkemu kredyt w Nordea Banku (w którym Zwara był członkiem rady nadzorczej), a zarazem negocjowali ze sprzedawcą domu handlowego - Włochem Gherardo Iannellim, współwłaścicielem firmy Gino Rossi.

  Biznesman otrzymał warunki kredytu, które go jednak nie usatysfakcjonowały. Winą obarcza Zwarę. Julke uważa, że adwokat chciał doprowadzić do wyeliminowania go z transakcji.

  Beneficjentem tej sytuacji miała być firma Capital Park, którą pośrednio miała obsługiwać ta sama kancelaria. O jej prawnikach stało się głośno nie pierwszy raz.

  W zeszłym roku prasa pisała o ich związkach z prezydencką rodziną. Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek pisał o kancelarii, iż jest centrum - jak to określał - układu: "Jest tym spoiwem, które łączy wszystkich: Karnowskiego, Szczurka, Adamowicza, Netzla, Krauzego, Marcinkiewicza, Walendziaka, dosłownie wszystkich. Lecha Kaczyńskiego też!". Andrzej Zwara i jego koledzy do tej pory nie rozmawiali z mediami.

  Z Andrzejem Zwarą, współwłaścicielem kancelarii Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy, rozmawiają Lech Parell, Szymon Szadurski i Wiktor Świetlik.


  Biznesmen Sławomir Julke oskarża Pańską kancelarię o to, że go zdradziła. Pomagaliście mu w zakupie Domu Handlowego "Laura", ale Julke twierdzi, że próbowaliście go wymanewrować i na jego miejsce wprowadzić innego klienta - firmę Capital Park.
  Takie stwierdzenia nie mają nic wspólnego z prawdą. Zacznijmy od początku - Julke zgłosił się do nas na przełomie września i października 2007.

  Jak to się zgłosił? On sam mówi, że polecił mu Was Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Julke jest konserwatystą ze środowiska sopockiego, oczywiście mówił o swojej znajomości z Jackiem Karnowskim. Czy to jest normalne, że polityk poleca biznesmenowi kancelarię prawną?
  Jak wiemy, ich relacje nie były relacjami typu polityk - biznesmen, ale przyjaciel - przyjaciel. Jeśli Julke pytał Karnowskiego, to dlaczego on nie miałby mówić, z kim mu się dobrze pracowało? Takich firm jak nasza, które mają doświadczenie w dużych transakcjach, jest w Trójmieście zaledwie kilka.

  Co robiliście dla Julkego?
  Negocjowaliśmy w jego imieniu dwutorowo. Z jednej strony, możliwość uzyskania kredytu w banku Nordea, a z drugiej strony, ze sprzedającym Dom Handlowy "Laura" Włochem Gherardo Iannellim. Nasza kancelaria uczestniczyła i pomagała w przygotowaniu dokumentacji formalnoprawnej, związanej z wnioskiem pana Julke o pozyskanie kredytu w banku i w trakcie całego tego procesu pan Julke otrzymywał szczegółowe informacje oraz pomoc w kwestiach prawnych. Wniosek o kredyt Julke składał osobiście i cały czas aktywnie uczestniczył w rozmowach z bankiem. Natomiast tematem negocjacji i podpisaniem umowy z Włochem zajął się doświadczony prawnik Marek Małkowski, zaangażowany w duże projekty tego typu.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo