XIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Kolejne sukcesy karateków z Kościerzyny

Joanna Surażyńska
Klub Karate Do Seiunchin Kościerzyna
W Sopocie odbył się ogólnopolski turniej XIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Do Hali 100-lecia Sopotu przybyli karatecy reprezentujący 27 klubów z całej Polski. W tym gronie swoją obecność zaznaczyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate Do Seiunchin.

Na matach sopockiej Hali 100-lecia zaprezentowało się 363 zawodników z 27 klubów całej Polski, w tym kilkunastu medalistów zakończonych niedawno Mistrzostw Europy we Włoszech. Organizatorem zawodów była Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku. Patronat nad turniejem roztoczył Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Kościerski Klub Karate Do Seiunchin reprezentowało 9 zawodników. Agata Pawłowska zdobyła srebrny medal w konkurencji Kata oraz brązowy medal w trudnej konkurencji Kumite. Dominika Lizakowska uplasowała się na II miejscu, dobywając srebrny medal w konkurencji Kata. Był to jej debiut medalowy. Leszek Zwolakiewicz uplasował się na 4 miejscu w konkurencji Kata. Wiktoria Szmaglińska, Pola Szmaglińska, Helena Koseda uplasowały się na 5 miejscach, a Kajetan Mański przegrał walkę o wejście do strefy medalowej. Bardzo dobrze wypadli również Bruno Kasicki oraz Konrad Daft.