Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wypadek nurka minera na Bałtyku. Marynarka Wojenna ruszyła na pomoc. Na szczęście to tylko ćwiczenia SandyCoast23

OPRAC.: PN
Łącznie 12 jednostek pływających oraz ponad 500 marynarzy na pokładach państw uczestniczących, ponadto nurkowie minerzy i zespoły EOD ( z ang. explosive ordnance disposal).
Łącznie 12 jednostek pływających oraz ponad 500 marynarzy na pokładach państw uczestniczących, ponadto nurkowie minerzy i zespoły EOD ( z ang. explosive ordnance disposal). Marynarka Wojenna RP
Jeden z nurków minerów z Marynarki Wojennej ucierpiał w czasie działań na morzu. Na pomoc koledze natychmiast pospieszyli koledzy i koleżanki z wojska. Nurek MW musiał jak najszybciej trafić do komory dekompresyjnej. Na szczęście nie doszło do tragedii, bo polska Marynarka ćwiczyła w ramach operacji SandyCoast23.

Wypadek nurkowy na Morzu Bałtyckim

Do zdarzenia doszło podczas operacji wojskowej na morzu.

- Służba nurka minera to ciężki kawałek chleba. Zawsze może dojść do niebezpiecznego zdarzenia lub wypadku - relacjonują na swoim fanpejdżu marynarze z 3. Flotylli Okrętów. - Wówczas kluczowy jest czas, w jakim nurek trafi do komory dekompresyjnej i w jakim zostanie udzielona mu pomoc medyczna. W trakcie #SandyCoast23 ćwiczymy różne scenariusze, by być gotowym na niespodziewane. Spokojnie, tym razem to tylko ćwiczenia...

Ćwiczenie Sandy Coast 23

Okręty z Polski, Niderlandów, Belgii, Kanady, Niemiec oraz Finlandii biorą udział w ćwiczeniu Sandy Coast 23 - informuje Marynarka Wojenna RP. Wśród ćwiczących Standing NATO Mine Countermeasures Group 1, którego działaniem kieruje polski sztab z pokładu okrętu ORP CZERNICKI. Dowódcą PKW CZERNICKI 2023/Dowódcą Zespołu SNMCMG1 jest kmdr ppor. Piotr Bartosewicz.

Jednym z głównych zadań polskiej misji jest udział w ćwiczeniach międzynarodowych.

ZOBACZ TEŻ: Marynarka Wojenna II RP w kolorze. Tak wyglądałyby polskie okręty, gdyby wtedy istniała kolorowa fotografia. Zobacz ARCHIWALNE ZDJĘCIA

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

SNMCMG1, jako jeden z czterech Zespołów Okrętowych, uczestniczy i prowadzi ćwiczenia, misje w rejonie Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, Morza Norweskiego, wschodniej części Oceanu Atlantyckiego, z możliwością zmiany rejonu w zależności od sytuacji bezpieczeństwa na świecie.

Celem morskich sił NATO jest utrzymanie gotowości do udziału w misjach reagowania kryzysowego, prowadzenie obrony kolektywnej NATO oraz doskonalenie interoperacyjności morskich sił okrętowych.

Polscy marynarze od początku lipca stoją na czele jednego z czterech stałych zespołów okrętów NATO - "Tarczy Przeciwminowej" operującej na północnych akwenach Europy.

Tym samym uczestniczą w półrocznej misji związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa żeglugi na kluczowych dla gospodarki europejskiej akwenach.

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl

Zatoka Gdańska pełna niewybuchów. Co skrywa dno Bałtyku?

Niewypały i niewybuchy w Zatoce Gdańskiej. Groźne obiekty na...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki