Wypadek na Mazurach. Piotr Woźniak-Starak nie żyje, wypadł z motorówki na jez. Kisajno. Ciało mężczyzny odnaleziono w czwartek [26.08.2019]

Piotr Kallalas, Marlena Klepacz, Kacper Rogacin, KGK
Poszukiwania po wypadku na jeziorze Kisajno zakończone. Służby ratunkowe w czwartek (22.08.2019), we wczesnych godzinach porannych, odnalazły ciało mężczyzny. Jak się okazało to Piotr Woźniak-Starak. Na miejscu był prokurator i technicy kryminalistyczni. Akcja przeszukiwania jeziora trwała od niedzieli, 18 sierpnia, kiedy to doszło do wypadku. Według relacji 27-letniej kobiety, która pływała z zaginionym, mężczyzna wypadł z motorówki. Jej udało się dopłynąć do brzegu. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Urna zostanie złożona w Fuledzie na Mazurach

Ostatnie pożegnanie producenta filmowego i biznesmena odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia 2019 roku. Jak w nekrologach w prasie poinformowała rodzina zmarłego, najpierw msza w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej.

Urna z prochami Woźniaka-Staraka zostanie złożona w Fuledzie w piątek w gronie jego najbliższej rodziny.

Sekcja zwłok

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka trafiło do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku. Jak podaje poranny.pl nikt oficjalnie nie chce tego potwierdzić. Ale świadkowie widzieli po południu kilka wozów policyjnych w pobliżu prosektorium. Białostocka policja nie udziela jednak żadnych informacji na ten temat. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała, że pojawi się komunikat na jej stronie.

Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Oficjalny komunikat policji

W czwartek (22 sierpnia), w godzinach porannych na jeziorze Kisajno odnaleziono ciało mężczyzny - podaje policja z Giżycka. Po godz. 11 poinformowano o potwierdzeniu tożsamości.

KOMUNIKAT Prokuratury Okręgowej w Olsztynie: zidentyfikowano ciało znalezione dzisiaj w jeziorze Kisajno

W wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył z wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk.
Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej - podaje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy PO w Olsztynie.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały od niedzieli, 18 sierpnia 2019 roku. W akcję zaangażowani byli ratownicy także spoza woj. warmińsko - mazurskiego i płetwonurkowie. Wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt, taki jak sonary, drony, a także śmigłowiec i robot do prac pod wodą.

Co wydarzyło się na jez. Kisajno na Mazurach? To ustalą śledczy w toku postępowania.

Poszukiwania

- Rano grupa płetwonurków zlokalizowała na jeziorze Kisajno ciało, najprawdopodobniej zaginionego mężczyzny. Obecnie na miejscu pracują policjanci i technicy kryminalistyczni pod nadzorem prokuratury. Ciało nie zostało jeszcze wydobyte - powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z KWP w Olsztynie.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 22.08.2019, aktualizacja godz. 8.20

- Dzisiaj w godzinach porannych grupa płetwonurków znalazła ciało mężczyzny. Na miejsce jedzie prokurator i będą sprawdzać jego tożsamość - potwierdza asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy KMP w Giżycku.

Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione - napisał na Twitterze Jarosław Zieliński. Potwierdziły się najgorsze obawy - napisał wiceszef MSWiA. I złożył na Twitterze wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 22.08.2019, aktualizacja godz. 8.05

- Akcja cały czas trwa. Służby właśnie biorą udział w odprawie - mówi mł. asp. Rafał Jackowski z zespołu prasowego KWP w Olsztynie.- Patrole zaraz znów wyruszą na poszukiwania na obszarze jeziora Kisajno.

Pomorska Specjalistyczna Grupa Ratownicza

Poszukiwania na jeziorze Kisajno na Mazurach. W akcji ratown...

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 22.08.2019, aktualizacja godz. 7.25

W czwartek rano ratownicy ponownie wypłyną na jezioro w poszukiwaniu zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka. Akcja ma się rozpocząć skoro świt. To już piąty dzień akcji poszukiwawczej! Do poszukiwań na jeziorze Kisajno wykorzystywany jest nowoczesny, specjalistyczny sprzęt: sonary, drony, śmigłowiec i robot do prac pod wodą.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 21.08.2019, aktualizacja godzina 21

Zakończyła się kolejna doba poszukiwań na jeziorze. Jednostki powoli kończą pracę, ale ma być ona kontynuowana w czwartek od rana.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 21.08.2019, aktualizacja, godz. 9.00

Najnowsze informacje!
Poszukiwania zostały wznowione w środę o godz. 8 - mówi Izabela Niedźwiedzka-Pardela z KWP w Olsztynie.

- W poszukiwaniach biorą udział strażacy z PSP, wyposażeni w sonary i robota podwodnego, policyjni wodniacy z Giżycka i Mikołajek oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - mówi Izabela Niedźwiedzka-Pardela z KWP w Olsztynie. - Służby mają też do dyspozycji łódź płaskodenną z oddziału prewencji policji w Olsztynie.

Oprócz policjantów, strażaków ze specjalistycznym sprzętem i żołnierzy, w poszukiwaniach biorą udział nurkowie i detektywi wynajęci przez rodzinę Piotra Woźniaka-Staraka.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku na jeziorze Kisajno w pobliżu Giżycka.

- W poniedziałek, 20 sierpnia 2019 roku Prokurator Rejonowy w Giżycku na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego wszczął śledztwo z art. 177§2kk – wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć - powiedział Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. - Z uwagi na wczesną fazę postępowania przygotowawczego, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie jest możliwe podanie innych szczegółów sprawy.

"Strażak z PSP Giżycko: Mamy tu do czynienia z różnymi głębokościami: od kilku do kilkunastu metrów. Czynnikiem utrudniającym poszukiwania są prądy występujące w jeziorze oraz roślinność, zwłaszcza na mniejszych głębokościach"

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 20.08.2019, aktualizacja, godz. 8:00

Poszukiwania zostały wznowione we wtorek 20.08. o godz. 7 rano.
- Służby są już na wodzie. Dziś w poszukiwaniach biorą udział między innymi jednostki Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i Węgorzewie - policyjni wodniacy oraz strażacy z PSP w Giżycku - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" asp. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Rodzina 39-letniego producenta filmowego we wtorek wynajęła prywatnych detektywów oraz ekipę nurków, którzy mieli przeczesywać brzeg jeziora oraz jego dno – poinformował “Fakt”. Według dziennikarzy tej gazety, nieoficjalne źródła podały, iż na śrubie motorówki, z której w niedzielę w nocy miał wypaść do jeziora Piotr Woźniak–Starak, znaleziono włosy. Sugerowałoby to, że producent filmowy mógł uderzyć głową w śrubę i stracić przytomność. “Fakt” poinformował też, że jeden z ochroniarzy 39-latka bardzo mocno przeżył całą sytuację i próbował targnąć się na swoje życie.

Według “Super Expressu” 27-letnia kobieta, która w feralną noc płynęła motorówką z synem multimiliardera, to kelnerka pracująca w jednej z położonych przy brzegu knajp. Podczas wykonywania manewru skrętu oboje mieli wypaść za burtę motorówki. Kobiecie udało się przepłynąć około stu metrów i dotrzeć do brzegu. We wtorek Piotra Woźniaka–Staraka szukało łącznie kilkadziesiąt osób. Oprócz prywatnych detektywów i nurków w akcję zaangażowani byli funkcjonariusze z Giżycka i Węgorzewa.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. 19.08.2019, aktualizacja, godz. 21:00

- Dziś zakończyliśmy poszukiwania na jeziorze Kisajno - poinformowała nas o godz. 21 Izabela Niedźwiedzka-Pardela z KWP w Olsztynie. - Akcję wznowimy we wtorek rano.

Poszukiwania Piotra Woźniaka - Staraka. 19.08.2019, aktualizacja, godz. 18:30

Nadal nie odnaleziono zaginionego 39-latka. Na miejscu pracują policyjni wodniacy z Giżycka i Mrągowa, płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. W godzinach popołudniowych dołączyło do nich Wojsko Obrony Terytorialnej.

- Będziemy pracować tak długo, jak pozwolą na to warunki pogodowe, czyli do zmroku. Ratownicy przeczesują jezioro sektor po sektorze, metr po metrze. Jeśli zaginionego nie uda się dziś odnaleźć, poszukiwania zostaną wznowione we wtorek o świcie - powiedziała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z KWP w Olsztynie.

Do poszukiwań używane są m.in. sonar, robot podwodny i łodzie policyjne.

***

Wypadek na jeziorze Kisajno. Poszukiwany Piotr Woźniak-Starak

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty z nadzielę na jeziorze Kisajno na Mazurach. Motorówką płynęły dwie osoby, które w pewnym momencie znalazły się w wodzie. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu, natomiast mężczyzna jest obecnie cały czas poszukiwany.

- W ok. godz. 2.00 w nocy w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. na jeziorze Kisajno w pobliżu Giżycka doszło do zdarzenia, w wyniku którego dwie osoby przebywające w łodzi motorowej znalazły się z nieustalonych jeszcze przyczyn w wodzie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jedna osoba – kobieta - zdołała dopłynąć do brzegu, natomiast nie odnaleziono dotychczas drugiej osoby – 39-letniego mężczyzny - powiedział Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Sprawa została objęta nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, prokuratura ustaliła już tożsamość mężczyzny. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia, że mężczyzną, który wypadł z motorówki jest Piotr Woźniak-Starak.

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Wypadł z łódki na jednym z jezior na Mazurach

Zaginiony producent filmowy jest pasierbem polskiego miliardera Jerzego Staraka - przedsiębiorcy działającego między innymi w branży farmaceutycznej i właściciela Zakładów Farmaceutycznych Polpharma z siedzibą w Starogardzie Gdańskim na Pomorzu. Piotr Woźniak - Starak jest również mężem prezenterki telewizyjnej Agnieszki Szulim.

Obecnie cały czas trwają poszukiwania na jeziorze Kisajno. Służby zarówno przeczesują brzeg, jak i sprawdzają wody jeziora. Na miejsce zjechali się funkcjonariusze policji i straży pożarnej również z dalszych miejscowości. W akcji biorą też udział płetwonurkowie.

Tragiczny weekend na Warmii i Mazurach: 5 utonięć

To był tragiczny weekend na jeziorach Warmii i Mazur. Policyjni wodniacy od piątku do niedzieli na wodach województwa warmińsko - mazurskiego. W sumie doszło do 5 utonięć. Nadal trwa akcja poszukiwawcza Piotra Woźniaka - Staraka, który wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno w nocy z soboty na niedzielę (18.08.2019). Służby przeszukują jezioro, używając specjalistycznego sprzętu podwodnego, a także monitorując sytuację z powietrza.

czytaj więcej o tym, co działo się w weekend

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 224

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Miliardy w kieszeni postkomucha sa pieniedzmi ukradzionymi Tobie!
G
Gość
Jesli cudzoloznikowi i pomiotowi postkomuszemu, ktorego miliony pochodza z grabiezy Polski, jesli wlasnie takiemu wyprawia pogrzeb katolicki z ksiedzem to wypisuje sie z takiej obludnej koscielnej mafii.
c
chacha
2019-08-21T00:13:53 02:00, Hj:

Pierwszy raz zablokowane komentarze na portalach. Co to ma byc? Szulim to chyba ze wstydu sie zapadnie..

2019-08-21T11:31:00 02:00, Gość:

A dlaczego ona ma się że wstydu zapaść?

2019-08-21T14:30:46 02:00, Gość:

Została publicznie upokorzona w przededniu raptem 3 rocznicy ślubu... choćby dlatego....

2019-08-21T16:22:36 02:00, Gość:

To osoba upokorzona ma się wstydzić? Bez przesady.

2019-08-22T14:29:17 02:00, Gość:

No upadł mit cudownej pary celebrytow ,zdrady ,zadnej miłosci itd.

2019-08-22T14:40:23 02:00, Gość:

oczywiscie ze Szulim jest upokorzona i to bardzo przed całą Polską.

czym upokorzona ze sie dobrze oboje bawili

za pieniadze ojczyma?

bylo i sie niestety skonczylo

co uzyli to ich

starak nie byl juz taki mlody

i widac ze mimo tego nie potrafil

dbac sam o swoje bezpieczenstwo

a mogl jeszcze pouzywac jeszcze zycia przez nastepne 30 lat

G
Gość
2019-08-23T19:53:24 02:00, Pecunia Non:

Wg. Miszczaka "mlody bóg"....wg. mnie synek bogatego tatusia, któremu tylko wydawało się, że jest młodym bogiem. Pływanie po nocy motorówką świadczy o mieszance nieodpowiedzialności, głupoty podlanej mieszanką ignorancji z arogancją, ale co tam. "GFIAZDY" polskiego szajs biznesu i tak leją litry fałszywych łez, bo co drugi był przyjacielem Staraka. Od tego wszystkiego aż mdli, bo pokazuje jak to u nas naprawdę jest. Jak ginie dziecko miliardera, to choćby w okolicznościach jak najgorzej o nim świadczących, to tym bardziej jest herosem, młodym bogiem itp. Itd. A najgorsze jest to, że nikt na to uwagi nie zwraca, przyjęto to za normę. Ech Polacy Polacy ocknijcie się.....

no urwaly sie balangi zaproszenia do wenecji

to i zalosc wielka

jak na pogrzebie Buchholza

a nekrologi tradycyjne

/lodz.wyborcza.pl/lodz/56,35136,18946537,morderstwo-doskonale-juliusz-kunitzer-zastrzelony-na-piotrkowskiej.

t
tak maja
2019-08-23T21:41:16 02:00, Król Albanii:

Jednym słowem: żył szybko i krótko! To też fajne życie.

polanski byl bardziej przezorny

a i tak

zaliczyl wpadke na cale zycie

G
Gość
Po morza fali młoda żeglarka,

Po morza fali samotnie mknie,

A za nią, za nią druga łódź płynie,

A w niej ochrona oddala sie..

A za nią, za nią druga łódź płynie,

Za chwile wszystko skonczy sie zle.
G
Gość
Odwozil ją łódką do domu... chyba w Wenecji. Zresztą ona ma samochód to miała jak wrócić, jak codziennie wracała? Podpłynął do domu, zwolnił ochronę i dopiero pomógł biedaczce, szczególnie że żona wróciła do Warszawy bo się wcześniej pokłócili właśnie o tą kelnerkę. Czy rodzina myśli ze naród głui wszystko kupi? Narobił głupot to niech już tak zostanie, wszyscy jesteśmy ludzmi.
P
Pzu zca prezesa
Uwaga pzu ma do wypłaty 4 mln odszkodowania. Za śmierć.
R
Rew23. 9
Są zdjęcia na necie jak z nim jest z lipca.
T
Tadek
Śmiechu warte te opowieści poruchac chciał ta mu płaskacz on na ster się przewrócił i tyle w tema ie.
G
Gość
Opowiesci z mchu i paproci.
G
Gość
2019-08-24T15:04:06 02:00, Puerto Dim:

Zaczyna się zakrojona na dużą skalę opłacona dużyyyyymi pieniędzmi akcja wybielania Piotrusia, bo oto media donoszą, że chłopak poznał Ewę kelnerkę......tego dnia i wiedziony dobrym niewątpliwie serduszkiem zaproponował jej....odwiezienie do domu 😁😁😁😁. Teraz ponoć trwają intensywne prace, jak usprawiedliwić i uzasadnić zwolnienie przez denata ochrony. Zapewne usłyszymy, że uznał ich za zmęczonych i się po ludzku zlitował.😁 W końcu jak pisze Miszczak...mamy do czynienia z półbogiem 🤣🤣🤣🤣

Trzy godziny ją odwoził... co za bzdury.... Nikt w to nie uwierzy.

b
brenner
nie ma komentowania, jak powiedział młody chajzer: morda w kubeł i już, a kto nie posłucha, to mamy naszych prokuratorów i sędziów, i ten mocno pożałuje, he, he esbe
G
Gość
2019-08-24T15:04:06 02:00, Puerto Dim:

Zaczyna się zakrojona na dużą skalę opłacona dużyyyyymi pieniędzmi akcja wybielania Piotrusia, bo oto media donoszą, że chłopak poznał Ewę kelnerkę......tego dnia i wiedziony dobrym niewątpliwie serduszkiem zaproponował jej....odwiezienie do domu 😁😁😁😁. Teraz ponoć trwają intensywne prace, jak usprawiedliwić i uzasadnić zwolnienie przez denata ochrony. Zapewne usłyszymy, że uznał ich za zmęczonych i się po ludzku zlitował.😁 W końcu jak pisze Miszczak...mamy do czynienia z półbogiem 🤣🤣🤣🤣

Tiaa a naga była bo po wypadnięciu z łodzi zdjęła szybko ciuchy aby łatwiej jej było dopłynąć do brzegu.

P
Puerto Dim
Zaczyna się zakrojona na dużą skalę opłacona dużyyyyymi pieniędzmi akcja wybielania Piotrusia, bo oto media donoszą, że chłopak poznał Ewę kelnerkę......tego dnia i wiedziony dobrym niewątpliwie serduszkiem zaproponował jej....odwiezienie do domu 😁😁😁😁. Teraz ponoć trwają intensywne prace, jak usprawiedliwić i uzasadnić zwolnienie przez denata ochrony. Zapewne usłyszymy, że uznał ich za zmęczonych i się po ludzku zlitował.😁 W końcu jak pisze Miszczak...mamy do czynienia z półbogiem 🤣🤣🤣🤣
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie