Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Sopocie. Prezydentem został Jacek Karnowski. Wyniki do Rady Miasta [Dane PKW]

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
18.09.2018 sopotinauguracja szkolnego sezonu zeglarskiego w sopockiej marinie na koncu molo . w inauguracji udzial wzieli m.in. prezydent sopotu jacek karnowski i marszalek wojewodztwa mieczyslaw strukfot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Sopocie. Pierwsze, nieoficjalne i częściowe wyniki wyborów poznaliśmy w Sopocie jeszcze w nocy. Wówczas poparcie prezydenta wynosiło 57 proc. W poniedziałek, 22.10.2018 rano, po podliczeniu głosów z kolejnych komisji wzrosło do 59,2 proc. To wynik, który kontrkandydatów ubiegającego się o reelekcję prezydenta Karnowskiego pozostawił daleko w tyle. Na stronach PKW pojawiły się też oficjalne wyniki na prezydenta Sopotu i Rady Miasta.

Wyniki wyborów samorządowych w Sopocie. Oficjalne dane PKW

Jacek Karnowski wygrywa w Sopocie z poparciem 59,24%.

Wybory - Sopot
Infogram

Rada Miasta Sopotu:
KARASOWSKI Jan
KARNOWSKI Jacek Krzysztof
FILIPKOWSKA-WALCZUK Maria Elżbieta
GOSK Aleksandra Maria
STEFAŃSKI Marcin
CZAJKOWSKA Grażyna Jadwiga
STRÓŻYK Michał Bartłomiej
AUGUSTYNIAK Wieczesław Kazimierz
POBŁOCKA Natalia Zuzanna
SKWIERAWSKI Marcin Karol
HALL Jerzy
PETKOWSKI Paweł Piotr
BAGIŃSKI Piotr Wojciech
LIPIŃSKI Tomasz
KURDZIEL Piotr Andrzej
FUŁEK Wojciech Jerzy
ŁAPIŃSKI Bartosz
ŁUKASIAK Anna Antonina
ORSKI Lesław
WENDYKOWSKI Grzegorz
KEMPA Jarosław Aleksander

Wyniki wyborów samorządowych w Sopocie. Nieoficjalne dane

Znamy najnowsze, nieoficjalne wyniki wyborów w Sopocie z 17 obwodów. Czekamy jeszcze na dane z czterech komisji:

  • Jacek Karnowski – 59,2 proc.
  • Grażyna Czajkowska – 18,9 proc.
  • Piotr Meler – 17,9 proc.
  • Małgorzata Tarasiewicz – 3,8 proc.

Po druzgocącej porażce w wyborach, Małgorzata Tarasiewicz zrezygnowała z pełnienia funkcji przewodniczącej stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu. Decyzję ogłosiła nad ranem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeszcze w nocy wynik Małgorzaty Tarasiewicz wynosił 4 proc. Do rana spadł do 3,8 proc.

Oświadczenie Małgorzaty Tarasiewicz, kandydatki na prezydenta Sopotu z KWW Mieszkańcy dla Sopotu:

„Wyniki są obliczone trafnie co oznacza niestety, że mój pomysł na radykalne działanie się nie sprawdził. Można się zastanawiać nad przyczynami tego, że wynik MdS i mój jako kandydatki na prezydenta mimo bardzo wielu działań jest niezadowalający. Na pewno Sopot jest miastem gdzie wiele trzeba zmienić, ale wyraźnie zaufanie mieszkańców budzą działania mniej radykalne i ewolucyjne, niż nasze akcje i nazywanie spraw po imieniu. W związku z tym myślę i mam nadzieję, że działacze MdS będą kontynuowali działania na rzecz Sopotu pod innym przywództwem niż moje. Nasz wkład w zrozumienie problemów Sopotu i naprawę wielu spraw w naszym mieście uważam za słuszny, ale widocznie, z powodów, jakie będę starała się zrozumieć, nie zyskujący poparcia mieszkańców”.

Wyniki wyborów 2018 w Sopocie. Rada Miasta

Znamy pierwsze, nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów do Rady Miasta. Wszystko wskazuje na to, że podział mandatów będzie taki sam, jak w minionej kadencji:

  • Platforma Sopocian – 13 mandatów
  • Kocham Sopot – 4 mandatów
  • Prawo i Sprawiedliwość – 4 mandatów

Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu. Jace...

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sopocianin z Przylesia

Zagłosowałem na Karnowskiego żeby Pisior nie przeszedł. Pan Petkowski z kolei to największy leser na ulicy. Porażka ze przeszedl. Ciekawe jakie zanotuje osiągnięcia? Kościelnych trzeba się wystrzegać pamiętajcie mądrzy ludzie. Niezależnie ciesZe się ze Karnowski który jedzie z pisiorami wygrał. Pisoiry czyli ukryte wredne katole nazisci narodowcy wara od władzy.

A
Alina i Stanisław Malec

Pozdrawiamy serdecznie p. Prezydenta miasta Sopot oraz radnych, p. Annę Łukasik, p. P. Kurdziela i p. P. Bagińskiego. Życzymy dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia zamierzeń w pracy radnego. Pozdrawiamy też p. Orskiego. Bardzo lubimy nasze miasto,piękne, zdrowe i przyjazne seniorom. Alina i Stanisław Malec.

j
jeszcze raz gratulacje

dla Karnowskiego i sopocian.

Dodaj ogłoszenie