Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu....

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu. Jacek Karnowski ponownie prezydentem Sopotu [oficjalne wyniki PKW]

  Ewa Andruszkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu. Kto zostanie prezydentem Sopotu? Jacek Karnowski ponownie będzie prezydentem Sopotu. Uzyskał poparcie 59,24 proc. głosów (10 443 głosów).
  Sztab Jacka Karnowskiego
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©EA

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu


  Kto zostanie prezydentem Sopotu? Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki. Prezydentem Sopotu będzie ponownie Jacek Karnowski. Głosowało na niego 10 443 osób (59,24 proc.).  WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2018 NA POMORZU:


  Wybory samorządowe w Twoim mieście, Twoim powiecie! Kliknij i zobacz!

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu - kandydaci:


  Grażyna Jadwiga Czajkowska
  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT
  3 348 głosów - 18,99 proc.

  Małgorzata Maria Tarasiewicz
  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO
  677 głosów - 3,84 proc.

  Jacek Krzysztof Karnowski
  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO
  10 443 głosów - 59,24 proc.

  Piotr Jerzy Meler
  KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  3 159 głosów - 17,92 proc.

  WYBORY W SOPOCIEWCZEŚNIEJ PISALIŚMY

  Wybory prezydenta Sopotu. Jacek Karnowski wygrywa w I turze. Dane z części komisji  Radość w sztabie KWW Platformy Sopocian. Jacek Karnowski z 57 proc. poparciem

  Wszystko wskazuje na to, że ubiegający się o reelekcję prezydent Jacek Karnowski będzie zarządzał miastem przez następne pięć lat. Znamy wyniki z pięciu komisji wyborczych z Sopotu w głosowaniu na prezydenta miasta. Przedstawiają się następująco:
  • Jacek Karnowski – 57 proc.
  • Grażyna Czajkowska – 20 proc.
  • Piotr Meler – 19 proc.
  • Małgorzata Tarasiewicz – 4 proc.


  - Wszystko wskazuje na to, że jest to wynik o 4-5 punktów procentowych lepszy niż cztery lata temu. Widać, że mieszkańcy Sopotu doceniają ciężką pracę i dobry program, a nie kampanię, która nie raz jest poniżej pasa. Choć myślę, że w tym roku nie była to domena PiS, może poza jednym sformułowaniem pana Melera, że policjanci boją się w Sopocie wychodzić z radiowozów, ale przedstawicieli Kocham Sopot i Mieszkańców dla Sopotu. Widać, że mieszkańcy Sopotu oczekują pozytywnego przekazu, myśmy nikogo nie atakowali, nie chcieliśmy się z nikim ścierać – komentuje dla „Dziennika Bałtyckiego” wstępne wyniki prezydent Jacek Karnowski.

  Od czego prezydent Karnowski zacznie nową kadencję?

  - Zacznę od podziękowania mieszkańcom i od sprzątnięcia naszych plakatów wyborczych. Mam nadzieję, że dojdziemy kiedyś do tego, że nie będziemy ich wieszać, albo będziemy wyznaczać specjalne miejsca do ich wywieszania. Próbowaliśmy zrobić to w tym roku, ale niestety się nie udało. Następnie czeka nas uchwalenie budżetu na przyszły rok, budżetu inwestycyjnego, ale także prospołecznego. Chcemy myśleć o Sopocie jako o wspólnym domu dla wszystkich, młodych, seniorów i osób niepełnosprawnych. Czeka nas też budowa mieszkań komunalnych. Chcę też podkreślić, że nigdy nie będę stronił od obrony demokracji i konstytucji, bo uważam, że Sąd Najwyższy i konstytucja to dobra, które są podstawowymi dobrami także mieszkańców Sopotu – odpowiada nam prezydent Karnowski.

  O komentarz na gorąco poprosiliśmy także największych kontrkandydatów prezydenta Jacka Karnowskiego w tegorocznych wyborach samorządowych.

  Piotr Meler, KWW PiS: - Jestem ciekawy, czy prezydent Karnowski zamierza całą kadencję na tym stanowisku wytrwać czy też zrezygnuje szybciej, jak to podejrzewaliśmy już podczas kampanii. Liczyliśmy na to, że dojdzie do drugiej tury w Sopocie, bo byłoby to potrzebne. Mimo moich usilnych starań, opozycja nie mogła się zjednoczyć, a to byłby sygnał dla sopocian, że jest zgoda w tym, aby Jacka Karnowskiego odsunąć od władzy. Jeżeli nie będzie drugiej tury, to szkoda, bo wtedy rzeczywiście moglibyśmy jeszcze bardziej merytorycznie pokazać, co jest problemem w Sopocie, natomiast jeśli taki jest werdykt mieszkańców, to trudno z nim dyskutować.

  Grażyna Czajkowska, KWW Kocham Sopot: - Myślałam, że jednak będzie druga tura, jeżeli wyniki w pozostałych komisjach się potwierdzą, to cóż, tak zdecydowali mieszkańcy i należy się z tym zgodzić. Na pewno dalej będziemy działać na rzecz miasta i mieszkańców.

  Poprosiliśmy prezydenta Jacka Karnowskiego o komentarz ws. podejrzeń jego kontrkandydatów, że nie zostanie w Sopocie na całą kadencję, tylko wyjedzie albo do Warszawy, albo do Brukseli.

  - To bardzo miłe, że tak mnie doceniają. Ja w Warszawie bywam dość często, natomiast Sopot jest tak pięknym miastem, że wszyscy Warszawiacy chyba przyznają, że wolą Sopot, a Bruksela jest ciekawa, ma dobrą kuchnię i świetne galerie sztuki, ale my mamy lepsze w Sopocie. Bycie prezydentem tego miasta to jest coś pięknego. Bardzo dziękuję za to docenienie moim konkurentom, ale był to już nieco żałosny, uszczypliwy kontekst tej kampanii – podsumowuje prezydent Karnowski.

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 na prezydenta Sopotu


  Kto zostanie prezydentem Sopotu? Tego dowiemy się, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi oficjalne wyniki, ale mamy pierwsze, nieoficjalne, ale potwierdzone wyniki z jednej komisji wyborczej z Sopotu w głosowaniu na prezydenta miasta:

  Jacek Karnowski – 58 proc.


  Grażyna Czajkowska – 23 proc.
  Piotr Meler – 14 proc.
  Małgorzata Tarasiewicz – 4 proc.

  WIECZÓR WYBORCZYSZTAB JACKA KARNOWSKIEGO
  Choć – jak wynika z nieoficjalnych informacji – wyniki wyborów w Sopocie poznamy dopiero chwilę przed północą, atmosfera w sztabie KWW Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego, zorganizowanym w restauracji Harnaś, była gorąca nieprzerwanie od godz. 21, kiedy pojawiły się wyniki m.in. z Warszawy i sąsiedniego Gdańska.  - Emocje i atmosfera są dobre. Jak się patrzy na wynik warszawski i na wynik gdański, gdzie Paweł Adamowicz ciężką, wieloletnią pracą wypracował sobie w tym trudnym dla niego czasie drugą turę z kandydatem, konkurentem chyba dla niego wygodnym, a więc z Kacprem Płażyńskim, to widać wyraźnie, że nikt nie sfałszował wyborów cztery lata temu i że skargi prezesa do Strasburga były głęboko naciągnięte. W konsekwencji PiS chyba przegra te wybory i to tworzy dobry nastrój w sztabie – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Jacek Karnowski.

  Spytaliśmy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Karnowskiego także o komentarz ws. przewidywań Grażyny Czajkowskiej, że w Sopocie dojdzie do drugiej tury wyborów, w której zmierzy się – według opinii Kocham Sopot – ona właśnie z Jackiem Karnowskim.

  - Dziękuję, że tak we mnie wierzą, ale poczekajmy, zobaczmy, co będzie. Na razie Sopot jest wygrany, bo ma świetną frekwencję – dodał Jacek Karnowski.

  Więcej zdjęć ze sztabu wyborczego Jacka Karnowskiego  WIECZÓR WYBORCZYSZTAB GRAŻYNY CZAJKOWSKIEJ


  Pozytywne nastawienie i optymistyczne podekscytowanie czuć na wieczorze wyborczym KWW Kocham Sopot, zorganizowanym w Villi Ozone w nadmorskim kurorcie. Zarówno członkowie sztabu, jak i sama kandydatka na prezydenta z ramienia Kocham Sopot wierzą, że dojdzie do drugiej tury, w której zmierzą się właśnie Grażyna Czajkowska z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Jackiem Karnowskim.

  Sztab Grażyny Czajkowskiej EA


  - Jesteśmy przekonani, że będzie druga tura, więc jesteśmy w świetnych nastrojach. W trakcie kampanii, szczególnie w ostatnich dniach, kiedy emocje były coraz większe, dochodziły nas słuchy, że mieszkańcy mają dość prezydenta Karnowskiego i że będą popierać właśnie mnie – mówiła tuż przed ogłoszeniem wyników w rozmowie z nami Grażyna Czajkowska z KWW Kocham Sopot. - Przez te tygodnie kampanii zgromadziliśmy świetny zespół ludzi, którzy nie tylko zaangażowali się w kampanię, ale też towarzysko bardzo się polubili i myślę, że będzie to procentować na przyszłość. Na przyszłe lata życzę mieszkańcom kurortu Sopotu bardziej otwartego na ich głos, bardziej zielonego i z klasą – dodała.

  Zobacz relację ze sztabu wyborczego Grażyny Czajkowskiej  WIECZÓR WYBORCZYSZTAB PIOTRA MELERA
  Zdaniem Piotra Melera, kandydata na prezydenta Sopotu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, w nadmorskim kurorcie dojdzie do drugiej tury wyborów.

  Sztab Piotra Melera EA


  - Patrząc na wyniki z Gdańska, można być pełnym nadziei. Wszyscy w Sopocie mają nadzieję na drugą turę, oprócz prezydenta Karnowskiego rzecz jasna. Jeśli do drugiej tury dojdzie, będziemy walczyć w jakiejkolwiek konfiguracji by to nie było. Uważam, że nikt z moich kontrkandydatów niczego konkretnego sopocianom nie zapowiedział. Nasze programy, związane zarówno z rozwiązaniem problemów demograficznych, problemów z korkami czy wsparciem dla młodych rodzin w postaci „bonu na nianię” są jedynymi konkretnymi rozwiązaniami – mówi Piotr Meler.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i jak gdzie druga tura?

  Sopocianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  MAdrzy Sopocianie uchronili miasto przed plaga głupoty, złe pojętego patriotyzmu i zaściankowego Polaczkostwa. Dziękuje i cieszę się ze kandydat PIS nie przeszedł nawet do drugiej


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpowiedz

  gosc mira (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  oswiecony leming z Sopotu

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wideo

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!