Wyjazdowa porażka

Sokół Kościerzyna przegrywa wyjazdowe spotkanie w Gdyni.

Podopieczni Andrzeja Gryczki zanotowali porażkę w wyjazdowym meczu z Kar-Do Spójnia Gdynia. Mecz był bardzo emocjonujący, a chwilami nawet brutalny o czym świadczą aż trzy czerwone kartki, które ujrzeli zawodnicy.

Od pierwszego gwizdka sędziego pojedynek obydwu drużyn była bardzo wyrównany. Obydwa zespoły grały bardzo dobrze w defensywie. Po prawie 20 minutach gry, gdynianie mieli na swoim koncie tylko sześć bramek, a Sokół o jedną mniej.

Jednak w ostatniej fazie pierwszej części gospodarze wypracowali przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:9 dla Spójni. W drugiej części obraz nie uległ zmianie. Wprawdzie na kwadrans przed końcem zespół z Kościerzyny zniwelował różnicę, jednak gospodarze jeszcze raz zerwali się do ataku.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ostatecznie udało im się powiększyć przewagę wypracowaną jeszcze w pierwszej połowie. Drużyna z Gdyni zanotowała zwycięstwo 30:21.

W najbliższą sobotę Sokół Kościerzyna zagra mecz przed własną publicznością. Rywalem kościerskiej drużyny będzie zespół MKS Poznań. Zawody odbędą się w Sokolni o godz. 18.