Wygrana koszykarzy Energi Czarnych Słupsk

Karol Gruszecki poprowadził Energę Czarnych do zwycięstwa
Karol Gruszecki poprowadził Energę Czarnych do zwycięstwa Przemysław Świderski/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk wygrali z drużyną Polfarmex Kutno 76:59 (14:17, 20:15, 21:13, 21:14) w meczu Tauron Basket Ligi.

Goście z Kutna dobrze rozpoczęli to spotkanie. Skuteczne były ich próby rzutów z dystansu i dzięki temu kontrolowali pierwszą kwartę, którą wygrali 17:14. W drugiej nadal lekką przewagę mieli goście, ale koszykarze Czarnych zdołali się pozbierać. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy najpierw wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie.

Druga połowa spotkania to już zdecydowana dominacja Czarnych, którzy tylko powiększali przewagę nad rywalem. Bohaterem zespołu był Karol Gruszecki, który w tej fazie meczu zagrał bardzo dobrze i ostatecznie zatrzymał się na 22 zdobytych punktach, a tym samym przyczynił się do wygrania meczu przez zespół ze Słupska.

Energa Czarni: Gruszecki 22, Eziukwu 14, Blassingame 12, Pasalić 11, Nowakowski 6, Śnieg 4, Mokros 4, Shiloh 3, Borowski 0, Cesnauskis 0, Jakubiak 0

Polfarmex: Auda 16, Wołoszyn 15, Łączyński 11, Jakóbczyk 8, Johnson 4, Grochowski 3, Bartosz 2, Sobczak 0, Jarecki 0, Malczyk 0