Wygrana Kaszubii

Biało-bordowi przed własną publicznością wygrali pojedynek z ekipą Rasela Dygowo 2:0.

Przewaga kościerskiego zespołu zarysowała się już od pierwszego gwizdka sędziego. Okazję do zdobycia pierwszej bramki już w 7 minucie meczu miał Mateusz Łuczak, jednak piłka po jego strzale minęła słupek. Kilkanaście minut później przed szansą zdobycia gola stanął Błażej Troka, który silnym strzałem starał się pokonać bramkarza przyjezdnych. W tym przypadku piłka trafiła w poprzeczkę. Pomimo przewagi, podopiecznym Pawła Budziwojskiego nie udało się wyjść na prowadzenie przed zakończeniem pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie Kaszubia nadal dominowała, jednak rywal coraz częściej decydował się na wyprowadzanie groźnych kontrataków. Przewaga Kaszubii była jeszcze większa, gdy drużyna gości zmuszona była grać w 10. Zamieszanie w polu karnym po wykonaniu rzutu rożnego wykorzystał Karol Styś, którego strzał dał Kaszubii prowadzenie. Zespół Rasela Dygowo mimo osłabienia, nadal nękał połowę gospodarzy, co w doliczonym czasie gry wykorzystali biało-bordowi. Po jednym z kontrataków piłkę w siatce gości umieścił Adrian Wysiecki.

Dodajmy, że Kaszubia wygrała również mecz rozgrywany w ramach Pucharu Polski z KP Starogard Gdański 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Karol Styś, Mateusz Łuczak oraz Filip Sosnowski. W kolejnej rundzie Kaszubia zmierzy się z Bałtykiem Gdynia. Natomiast w ligowych rozgrywkach najbliższym przeciwnikiem Kaszubii będzie Astra Ustronie Morskie.
Mecz odbędzie się w sobotę, 18 kwietnia. Będzie to wyjazdowe spotkanie.