Wybrzeże Gdańsk pozbawione złudzeń przez Chrobrego Głogów

KM

Dziennik Bałtycki

©Przemyslaw Swiderski

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali 24:30 z Chrobrym Głogów w spotkaniu PGNiG Superligi Mężczyzn.

Spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem, pogoda zaskoczyła bowiem także piłkarzy ręcznych. Z powodu opadów śniegu zawodnicy Chrobrego liczącą ok. 10 km trasę z hotelu do hali AWFiS pokonali autokarem w ponad dwie godziny.

Trudności w dotarciu na mecz nie przeszkodziły jednak gościom, którzy od początku byli stroną dominującą i już po dziesięciu minutach prowadzili 7:2. Przewagę utrzymywali przez całą pierwszą połowę, na przerwę schodząc z prowadzeniem 16:8.

Chrobry przeważał także na początku drugiej odsłony, po siedmiu minutach wychodząc na prowadzenie 21:12. Z czasem gdańszczanie nawiązali wyrównaną walkę i zmniejszyli nieco straty, ostatecznie przegrywając 24:30.

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 24:30 (8:16)

Wybrzeże:
    Chmieliński, Pieńczewski - Podobas 2, Gądek, Komarzewski 2, Sulej 1, Rogulski 2, Prymlewicz, Wróbel 8, Wołowiec, Adamczyk 5, Kostrzewa 4

Chrobry: Stachera, Kapela - Zdobylak, Pawłowski, Świtała, Sadowski 3, Klinger 6, Babicz 1, Gujski 10, Tylutki, Biegaj 2, Orpik 2, Krzysztofik 4, Rydz 2