Wybory prezydenckie 2020. Do urn ruszyli pomorscy politycy. Głosy oddali m.in. Tusk, Wałęsa, Dulkiewicz i Karnowski [zdjęcia]

red.
Obwodowa komisja wyborcza nr 8. w Sopocie.  Donald Tusk z rodziną oddają  głos w wyborach prezydenckich.
Obwodowa komisja wyborcza nr 8. w Sopocie. Donald Tusk z rodziną oddają głos w wyborach prezydenckich. Przemyslaw Swiderski
Od godz. 7 w niedzielę, 28 czerwca 2020 trwa w Polsce I tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Trójmiasta ruszyli do urn. Wśród głosujących nie zabrakło znanych polityków, którzy do lokali wyborczych często przychodzili w towarzystwie rodzin. Gdzie głosowali Donald Tusk, Lech Wałęsa, Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski?

Były premier Donald Tusk wraz z rodziną tradycyjnie głosował o godz. 11 w SP nr 8 w Sopocie. Towarzyszyła mu żona Małgorzata i córka Katarzyna.

Prezydent Lech Wałęsa w koszulce z napisem "Konstytucja" oddał głos w lokalu wyborczym mieszczącym się w rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego przy ulicy Bażyńskiego.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz głosowała w obwodowej komisji wyborcza nr 31. w Gdańsku.

W Sopocie prezydent miasta Jacek Karnowski pojawił się w obwodowej komisji wyborczej wraz z żoną Małgorzatą i córką Joanną.

Wybory 2020. Komentarze pomorskich polityków:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie