reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 2 i Senatu, okręg nr 4

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu to coś, na co czeka z niecierpliwością każdy wyborca, którego miejsce zamieszkania to obszary powiatów: świdnicki, wałbrzyski oraz miasta na prawach powiatu: Wałbrzych. Od wyniku wyborów parlamentarnych 2019 zależy nasza przyszłość. Kto wygrał wybory do Parlamentu? Sprawdź, kto dostał najwięcej głosów do Senatu w okręgu nr 4, a kto w wyborach do Sejmu z okręgu nr 2. Kogo wybrali mieszkańcy, aby ich reprezentował? Sprawdź wyniki wyborów 2019.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 2

Granice tego okręgu to część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów:

  • dzierżoniowski,
  • kłodzki,
  • świdnicki,
  • wałbrzyski,
  • ząbkowicki
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Wałbrzych.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 są już oficjalnie znane. Zobacz, kto zwyciężył wybory do Sejmu z okręgu nr 2. Czy twój kandydat dostał się do Sejmu?

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Gancarz Paweł Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 615
  • Procent głosów oddanych na listę: 37,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,69%
  • Miejsce zamieszkania: Stoszowice
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

2. Kołt Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Stary Waliszów
  • Zawód: rolnik

3. Kwiatkowska Ewa Daniela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: radca prawny

4. Kuczek Magdalena Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 715
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: hotelarz

5. Rudnicki Jarosław Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,13%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: ekonomista

6. Boniecka Joanna Bogna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 730
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Lądek-Zdrój
  • Zawód: pracownik samorządowy

7. Sokołowska Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 709
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Głuszyca
  • Zawód: emeryt

8. Dziendziel Wacław Alojzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 570
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Piława Górna
  • Zawód: zootechnik

9. Mazur Paweł Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 961
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Zagórze Śląskie
  • Zawód: rolnik

10. Ubik Jarosław Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 404
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Zawód: pracownik samorządowy

11. Wierzbicka-Bara Danuta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 501
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Ziębice
  • Zawód: artysta plastyk

12. Kowalska Sylwia Edyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 345
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Jedlina-Zdrój
  • Zawód: nauczyciel

13. Karch Izabela Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 354
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Kudowa-Zdrój
  • Zawód: ekonomista

14. Sulikowska Natalia Weronika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 331
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Mościsko
  • Zawód: przedstawiciel handlowy

15. Kycia Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 165
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: logistyk

16. Longawa Stanisław Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 393
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Szalejów Dolny
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Dworczyk Michał Paweł ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 58 426
  • Procent głosów oddanych na listę: 50,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 20,65%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: historyk

2. Zyska Ireneusz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 10 688
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,78%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Zawód: radca prawny

3. Murdzek Wojciech Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 6 354
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,25%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Badora Maciej Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 683
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,3%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: adwokat

5. Gwóźdź Marcin Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 049
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,84%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: inżynier

6. Bielawska Zuzanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 561
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,26%
  • Miejsce zamieszkania: Piława Górna
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

7. Surma Renata Lucyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 931
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,39%
  • Miejsce zamieszkania: Stary Waliszów
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

8. Mucha Beata Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 696
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,95%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: pracownik administracji rządowej

9. Dec Jerzy Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 834
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1%
  • Miejsce zamieszkania: Bożków
  • Zawód: nauczyciel geografii

10. Węgłowski Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 978
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Kietlin
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

11. Szpytma Bogusław Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 505
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Greiner Małgorzata Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 647
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,58%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego

13. Tarnacki Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 964
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Boguszów-Gorce
  • Zawód: rolnik

14. Szydłowska Ewelina Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 819
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,64%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: prawnik

15. Wierzbicka Renata Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 425
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,21%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: administratywistka

16. Grzegorzewicz Grzegorz Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 168
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,47%
  • Miejsce zamieszkania: Jaworzyna Śląska
  • Zawód: prawnik

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Dyduch Marek ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 451
  • Procent głosów oddanych na listę: 41,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,11%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Kotarba Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 393
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,26%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: wykładowca akademicki

3. Lech Kornelia Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 390
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,2%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: pedagog

4. Łącki Adam Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 434
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,86%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: ekonomista

5. Musiałek Małgorzata Aleksandra ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 334
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Dzikowiec
  • Zawód: asystent psychologa

6. Zaleński Wiktor Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 660
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Mrowiny
  • Zawód: internacjolog

7. Chojnacka Cecylia Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 143
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: kosmetolog - wykładowca

8. Wolak Tomasz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 652
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Ożary
  • Zawód: politolog

9. Chuć Renata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 420
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: emeryt

10. Słabicka Jolanta Izabela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 755
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Habiera-Górska Agnieszka Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 358
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: księgowa

12. Hüpner Dominik ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 216
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Żarów
  • Zawód: lektor języka angielskiego

13. Czajkowski Robert Aleksy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: księgowy

14. Sołtysik Janusz Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 300
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Kamieńczyk
  • Zawód: inżynier elektronik

15. Zaboronek Maciej Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 318
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Zawód: historyk

16. Stabrowska Anna Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 290
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Łambucki Roman ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 641
  • Procent głosów oddanych na listę: 43,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,35%
  • Miejsce zamieszkania: Stronie Śląskie
  • Zawód: ekonomista

2. Michalik Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 566
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,55%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: student

3. Danielak Damian Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 058
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: politolog

4. Krystyniak Krzysztof Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 439
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: elektryk

5. Prześlica-Martynowska Anna Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 638
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Lądek-Zdrój
  • Zawód: lekarz medycyny

6. Susłowska Krystyna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 410
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: rolnik

7. Wieliczko Angelika Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 656
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: inżynier produkcji

8. Szachniewicz Przemysław Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 472
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Przystronie
  • Zawód: handlowiec

9. Oleksy-Sarysz Marzena Emilia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 400
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Jugów
  • Zawód: nauczyciel

10. Łosiak Kamil Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 310
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Międzylesie
  • Zawód: informatyk

11. Gomółka Damian Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 852
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,3%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Ludkowski Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 157
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Tąpadła
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Nowak Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 464
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Wierzbna
  • Zawód: nauczyciel

14. Morka Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 193
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: inżynier mechanik

15. Okarmus Ewa Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 169
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Boleścin
  • Zawód: rolnik

16. Pokrywka Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 921
  • Procent głosów oddanych na listę: 6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: nauczyciel

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Siemoniak Tomasz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 45 395
  • Procent głosów oddanych na listę: 49,99%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 16,04%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

2. Mrzygłocka Izabela Katarzyna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 987
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,24%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: ekonomista

3. Wielichowska Monika ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 16,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,44%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Zawód: ekonomista

4. Szuszwalak Tomasz Daniel ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 182
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,42%
  • Miejsce zamieszkania: Burkatów
  • Zawód: strażak

5. Mitraszewski Tomasz Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 137
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,46%
  • Miejsce zamieszkania: Dzierżoniów
  • Zawód: przedsiębiorca

6. Świło Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 085
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: emeryt

7. Glapiński Rafał Mariusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 677
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,59%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: nauczyciel

8. Inglot Andrzej Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 744
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Lądek-Zdrój
  • Zawód: lekarz medycyny

9. Rosiak Mateusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 322
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Onyśków Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 219
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: urzędnik

11. Szczygieł Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 916
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Marianówka
  • Zawód: strażak

12. Świerczyński Jędrzej Maciej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 445
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: ekonomista

13. Beślerzewska Małgorzata Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 645
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

14. Iwancz Jacek Julian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 614
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,57%
  • Miejsce zamieszkania: Świdnica
  • Zawód: nauczyciel

15. Ben Amara Joanna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 320
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Kamieniec Ząbkowicki
  • Zawód: przewodnik turystyczny

16. Tumidalska Marta Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 725
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: administratywistka

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Szpur Anatol Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 669
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,59%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Golak Julian Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 578
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Ruda
  • Zawód: przedsiębiorca

3. Michańcio Iwona Kornela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 363
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Szczawno-Zdrój
  • Zawód: położna oddziałowa

4. Szymkiewicz Robert Artur ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 303
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Polanica-Zdrój
  • Zawód: prawnik

5. Leszczyńska Marzanna Irena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 690
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Ząbkowice Śląskie
  • Zawód: prawnik

6. Gabriel Katarzyna Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 262
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Kłodzko
  • Zawód: neurologopeda

7. Ignor Agnieszka Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: ekonomista

8. Hałaczkiewicz Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 558
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Bielawa
  • Zawód: analityk systemów teleinformatycznych

9. Bielawska Sylwia Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 572
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Kudowa-Zdrój
  • Zawód: nauczyciel

10. Świtoń-Pawlicka Grażyna Izabela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 190
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Szczytna
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

11. Latuszek Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 155
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Świebodzice
  • Zawód: kierowca

12. Tutka Ewa Lucyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 330
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Jaroszów
  • Zawód: nauczycielka

13. Chojnacka Joanna Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 364
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Jedlina-Zdrój
  • Zawód: specjalista ds. kadr

14. Łata Artur Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 409
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: kierownik ds. marketingu

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 4

Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • świdnicki,
  • wałbrzyski
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Wałbrzych.

Sprawdź, kto dostał się do Senatu z okręgu nr 4. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, zatwierdzone przez PKW.

Kołacz-Leszczyńska Agnieszka Maria ✔️

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 70 209
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 49,85%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Partia: Platforma Obywatelska RP
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

Lubiński Mirosław Aleksander ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA LUBIŃSKIEGO

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 18 899
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 13,42%
  • Miejsce zamieszkania: Michałkowa
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: lekarz

Zieliński Kamil Krzysztof ❌

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 51 722
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 36,73%
  • Miejsce zamieszkania: Wałbrzych
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: ekonomista

Dowiedz się więcej

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 2 i Senatu, okręg nr 4 - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie