reklama

Wybory parlamentarne 2019. Prawo i Sprawiedliwość - wieczór wyborczy na żywo w gdańskim Akwenie [zdjęcia, wideo]

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Zaktualizowano 
Wybory parlamentarne 2019. W Akwenie, w którym swój wieczór wyborczy ma pomorskie Prawo i Sprawiedliwość już przed godz. 21 panowała radosna atmosfera. Wszyscy wyczekiwali ogłoszenia wyników exit poll. Po ogłoszeniu wyników sondażu wielka radość wśród członków PiS.

Wybory 2019. PiS: Osiągnęliśmy wszystkie cele, które sobie założyliśmy

Z wyniku Prawa i Sprawiedliwości zadowolony jest Bartosz Łapiński, koordynator wojewódzki kampanii PiS oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Sopotu.

- Osiągnęliśmy wszystkie cele, które sobie założyliśmy. Naszą ambicją było, żeby podczas kampanii dotrzeć do każdej gminy i prezentować to co zrealizowaliśmy przez ostatnie 4 lata. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie naszych kandydatów. Wszystko wskazuje na to, że w okręgu gdyńsko-słupskim zrównaliśmy się z PO. W Gdańsku może być różnica jednego mandatu. Z wyników jesteśmy zadowoleni - podkreślał.

Zdaniem Bartosza Łapińskiego miniona kampania wyborcza poprawiła wizerunek oraz notowania PiS w regionie, w którym od lat dominuje PO.

- Podkreślaliśmy to co jest najważniejsze dla mieszkańców Pomorza. Inwestycje infrastrukturalne, rozwój portów, największych przedsiębiorstw, takich jak Lotos czy Energa. To wszystko przedstawialiśmy mieszkańcom, żeby odczarować ten obraz, który kreowała konkurencja. Zależało nam na prezentowanie treści programowych, na spotkaniach z mieszkańcami. Braliśmy udział w debatach. Jestem pewien, że w wielu powiatach na Pomorzu to Prawo i Sprawiedliwość będzie zwycięskie. Pierwsze symptomy mieliśmy już w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdy wygraliśmy w takich powiatach jak kościerski, kartuski, człuchowski, starogardzki i bytowski. Tutaj liczymy na to, że ta fala zwycięstwa rozszerzy się na większą część województwa pomorskiego - mówił koordynator kampanii partii rządzącej na Pomorzu.

Choć ugrupowania opozycyjne przypuszczały, że wysoka frekwencja może być korzystniejsza dla nich, to jednak przy rekordowym uczestnictwie w wyborach samodzielną większość utrzymało PiS. - Po raz kolejny przełamaliśmy stereotyp. Wyższa frekwencja sprzyja Prawu i Sprawiedliwości. To pokazały wybory do Parlamentu Europejskiego - komentował Bartosz Łapiński.

Wyniki wyborów exit poll: PiS 43,6%

Emocje były wysokie do tego stopnia, że szef partii na Pomorzu, poseł Marcin Horała, prosił tłum o wyciszenie emocji na 5 minut przed końcem ciszy wyborczej.

Jednak emocje wróciły gdy tylko podano rekordową od 1989 roku ogólną frekwencję, która wyniosła 61,1%. O 21:00 podano, że pis wygrywa wybory zdobywając 239 mandatów i notując poparcie na poziomie 43,6 %.

- Trzeba to powiedzieć: wygraliśmy! Jest odrobinka niepewności, bo to nie ostateczne wyniki a sondaż. To rekordowa frekwencja. Od 1989 nie było tak wysokiej frekwencji. Nie było tak dobrego wyniku dla żadnej partii politycznej. Dziękuję mojej żonie Beacie. Podziękowania dla wyborców, którzy zagłosowali. Podziękowania dla kandydatów. Czekamy jeszcze na wyniki pomorskie. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy. Każda pomoc była bezcenna. Podziękowania dla tych, którzy zaangażowali się w pracę w komisjach. Trzeba podziękować naszym koalicjantom Solidarnej Polsce i Porozumieniu - mówił Horała.Horała: - dzisiaj jest moment żeby się cieszyć. Wszystko wskazuje, że to najbardziej udane wybory dla naszej formacji. Jestem przekonany, że za 4 lata będziemy mieli ponad 60 %.

Wieczór wyborczy PiS w Gdańsku

Na miejscu są między innymi kandydaci do Sejmu z obu pomorskich list: Kazimierz Smoliński, Janusz Śniadek, Kazimierz Koralewski, Joanna Cabaj, Karol Rabenda czy Magdalena Sroka oraz kandydaci do Senatu jak Kazimierz Janiak czy Antoni Szymański. Są tu także radni miast oraz sejmiku, a także pomorscy samorządowcy. Sala jest wypełniona po brzegi działaczami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy są w dobrych nastrojach.

Sondaż EXIT POLL. Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wybory parlamentarne 2019. Zobacz, jak głosowali znani polit...

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

r
rybak

Na tego Horałę to nie można patrzeć bez obrzydzenia za jego nachalną propagandę i agresję.

G
Gość

Mali, wredni, źli. popis

Dodaj ogłoszenie