reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 1 i Senatu, okręg nr 3

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim obywatele, których miejsce zamieszkania to obszary powiatów: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasta na prawach powiatu: Legnica. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 1 oraz do Senatu z okręgu nr 3 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019? Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 1

Granice tego okręgu to część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów:

  • bolesławiecki,
  • głogowski,
  • jaworski,
  • jeleniogórski,
  • kamiennogórski,
  • legnicki,
  • lubański,
  • lubiński,
  • lwówecki,
  • polkowicki,
  • zgorzelecki,
  • złotoryjski
    oraz miast na prawach powiatu:
  • Jelenia Góra,
  • Legnica.

Już wiemy, kto dostał się do Parlamentu. Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 sa już oficjalne i ostateczne. Przekonaj się, kto w najbliższej kadencji Sejmu będzie cię reprezentował.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Żuk Stanisław Adam ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 694
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,78%
  • Miejsce zamieszkania: Zawidów
  • Zawód: menedżer

2. Samborski Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 703
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,32%
  • Miejsce zamieszkania: Rogów Legnicki
  • Zawód: emeryt - historyk

3. Szczęsna Mariola ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 474
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,8%
  • Miejsce zamieszkania: Mojesz
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy - burmistrz

4. Rojek Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 174
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: lekarz- specjalista ortopedii

5. Laskowski Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 382
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta

6. Jurkowski Artur Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 032
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Ruszowice
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy - wójt

7. Rak Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 249
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Gryfów Śląski
  • Zawód: emeryt - nauczyciel

8. Piotrowski Wiktor Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 395
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: emeryt - lekarz

9. Brzozowska Bożena Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 703
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Dziwiszów
  • Zawód: radca prawny

10. Burdyna Olga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 776
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Żeliszów
  • Zawód: emeryt - kucharz

11. Wrona Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 584
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Cichobórz
  • Zawód: emeryt - rolnik

12. Stankiewicz Cecylia Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 491
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Chróstnik
  • Zawód: emeryt - menedżer

13. Sadowski Roman Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 626
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Bolków
  • Zawód: nauczyciel

14. Grzyb Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 541
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś Grodziska
  • Zawód: emeryt - przedstawiciel władzy samorządowej

15. Matys Waldemar Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 250
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Lubawka
  • Zawód: lekarz dentysta

16. Salata Romuald Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 172
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: emeryt - górnik

17. Krasowski Marcin Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 272
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: informatyk

18. Tuchowska Kazimiera Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 401
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Wilków-Osiedle
  • Zawód: emeryt - technik rolnik

19. Imielski Mariusz Janusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 87
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Opolno Zdrój
  • Zawód: emeryt - policjant

20. Łasica Bartosz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 625
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Nawojów Łużycki
  • Zawód: rolnik

21. Otrociuk Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: księgowa

22. Bukat Eugenia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 121
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: technolog zbiorowego żywienia

23. Gnat Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 418
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Sucha Górna
  • Zawód: robotnik budowlany

24. Supierz Leszek Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 605
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Kowary
  • Zawód: menedżer

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Lipiński Adam Józef ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 33 269
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,69%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

2. Witek Elżbieta Barbara ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 46 171
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,68%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: parlamentarzysta

3. Machałek Marzena Anna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 22 481
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,2%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Kubów Krzysztof Jan ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 23 834
  • Procent głosów oddanych na listę: 13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,51%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Zubowski Wojciech Michał ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 868
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,98%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: parlamentarzysta

6. Szymańska Ewa Zofia ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 930
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,07%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: biegły rewident

7. Zembik Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 284
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,76%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: nauczyciel informatyki/ technologii informacyjnej

8. Babuśka Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 361
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś Legnicka
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta

9. Rypiński Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 167
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: fizyk

10. Pogoda Szymon Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 876
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: kierownik biura

11. Marciniak Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 293
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,76%
  • Miejsce zamieszkania: Sobin
  • Zawód: filolog

12. Karwan Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 161
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Gierałtowiec
  • Zawód: prezes

13. Kredkowski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 978
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,69%
  • Miejsce zamieszkania: Lwówek Śląski
  • Zawód: nauczyciel religii w szkole podstawowej

14. Buciuto Jadwiga Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: nauczyciel matematyki

15. Gęborys Dagmara Helena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 818
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Kamienna Góra
  • Zawód: ekonomista

16. Brzozowska Kamila Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 427
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Złotoryja
  • Zawód: kierownik wydziału

17. Badzińska Agnieszka Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 741
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: ekonomista

18. Sadowska-Kowalska Aurelia Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 723
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Szklary Górne
  • Zawód: pracownik do spraw osobowych

19. Czyrko Eurydyka Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 734
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Olszyna
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej

20. Kwiatkowska Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 553
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Polkowice
  • Zawód: pielęgniarka

21. Urbanowicz Łukasz Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 530
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Wola Augustowska
  • Zawód: technik mechanik pojazdów samochodowych

22. Sarbak Dawid Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 352
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

23. Bojakowska Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 787
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

24. Leszczyk Wojciech Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 699
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: fizyk

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata Helena ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 41 480
  • Procent głosów oddanych na listę: 58,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 9,59%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: adwokat

2. Obaz Robert Marcin ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 4 205
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,97%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: inżynier telekomunikacji

3. Filaczyńska Kaja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 045
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,94%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: lekarka

4. Zbrzyzny Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 107
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,95%
  • Miejsce zamieszkania: Osiek
  • Zawód: inżynier górnik

5. Piątek Damian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 196
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: pracownik samorządowy

6. Burakowska Krystyna Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 588
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: nauczyciel przedszkola

7. Paczóski Piotr Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 919
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: ekonomista

8. Orzechowska Joanna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 216
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: specjalista ds. konsultingu

9. Gryć Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 473
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: inżynier organizacji i planowania produkcji

10. Miara Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Złotoryja
  • Zawód: ekonomista

11. Jankowska Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 916
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: biotechnolog

12. Królewiecka-Wala Dominika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 476
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: pedagog specjalny

13. Majewicz Przemysław Mikołaj ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 392
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Polkowice
  • Zawód: przedsiębiorca

14. Bidnyk Mikołaj Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 411
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Biała
  • Zawód: specjalista do spraw rekrutacji pracowników

15. Kohlman Piotr Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 296
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: nauczyciel

16. Głuszko Rafał Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 827
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Gromadka
  • Zawód: lekarz

17. Baczmański Paweł Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 730
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Sady Górne
  • Zawód: strażak

18. Płaneta-Siewierska Edyta Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 803
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: adwokat

19. Grzyb Leszek Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 574
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: menedżer

20. Rakszewska Alicja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 361
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: policjant służby kryminalnej - emeryt

21. Jóźwik Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 352
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: grafik komputerowy multimediów

22. Bryczkowska Inez Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 457
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: nauczyciel

23. Koko Daniel Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 028
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Ubocze
  • Zawód: fizjoterapeuta

24. Gadek Sławomir Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 810
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Jerzmanowa
  • Zawód: inżynier mechanik - środki transportu

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Utecht Waldemar Arkadiusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 358
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,47%
  • Miejsce zamieszkania: Sieradz
  • Zawód: politolog

2. Jasiński Krzysztof Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 313
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Glinica
  • Zawód: ekonomista

3. Potocka-Kaczyk Anna Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 413
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,56%
  • Miejsce zamieszkania: Rudna
  • Zawód: menedżer

4. Mistoń Krzysztof Norbert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 677
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: pracownik działu zapewnienia jakości

5. Gudowski Dominik Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 850
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Stara Kamienica
  • Zawód: muzyk

6. Bustowski Marcin Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 462
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: rolnik

7. Sosiński Krystian Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 811
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: górnik

8. Burdziński Remigiusz Konrad ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 484
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: logistyk

9. Korwin-Mikke Kacper Mikołaj ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 450
  • Procent głosów oddanych na listę: 21,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,26%
  • Miejsce zamieszkania: Józefów
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Paszyn Paweł Stefan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 438
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Grzybiany
  • Zawód: informatyk

11. Malicki Jakub Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 362
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: sprzedawca

12. Gryf-Tomaszewski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Karpacz
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Świerzowska Małgorzata Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 340
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Dłużec
  • Zawód: inżynier procesów produkcyjnych

14. Karpiej Sabina Iwona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 291
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: student budownictwa

15. Solarek-Strumińska Emilia Patrycja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 172
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: menedżer

16. Sprysak Sebastian Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 212
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: inżynier elektryk

17. Winnicka Regina Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 576
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: technik energetyk

18. Burdzińska Małgorzata Olga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 221
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: filolog

19. Hoszowski Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 300
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: nauczyciel

20. Paszyn Agnieszka Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Grzybiany
  • Zawód: chemik

21. Niciejewska Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 234
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: analityk IT

22. Majewicz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 947
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Borys Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 35 064
  • Procent głosów oddanych na listę: 32,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 8,11%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny

2. Czernow Zofia ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 761
  • Procent głosów oddanych na listę: 14,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,64%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: parlamentarzystka

3. Kropiwnicki Robert ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 714
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,4%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Krawczyk Iwona Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 081
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,87%
  • Miejsce zamieszkania: Czadrów
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Drozd Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 9 671
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,24%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: parlamentarzystka

6. Dudkowiak Jarosław Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 226
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,51%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta

7. Baranowska Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 003
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,16%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: nauczyciel

8. Bander Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 875
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: fizjoterapeuta

9. Sikora Konrad Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,89%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: urzędnik samorządowy

10. Rowiński Konrad Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 118
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta

11. Pichała Anna Eugenia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Parchów
  • Zawód: ekonomista

12. Dowhań-Domańska Ksenia Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 889
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Rolska Beata Edyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 785
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: neurologopeda nauczyciel - pedagog

14. Grześków Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 630
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Kotliska
  • Zawód: ekonomista

15. Barcik Krystyna Henryka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 853
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: ekonomista

16. Magryś Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 551
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: specjalista do spraw rachunkowości

17. Jagiełło Jakub Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 128
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Świerzawa
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny

18. Skórzewska Barbara Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Miroszowice
  • Zawód: nauczyciel

19. Strączek Joanna Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 404
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Grzymalin
  • Zawód: kierownik przychodni

20. Surwiło Małgorzata Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 433
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Leśna
  • Zawód: technik administracji

21. Brok Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 548
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: ekonomista

22. Zieliński Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 737
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: ekonomista

23. Graf Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 831
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Szklarska Poręba
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

24. Bartkowiak Włodzimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 876
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Osiecznica
  • Zawód: analityk finansowy

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Myrda Adam Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 381
  • Procent głosów oddanych na listę: 32,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,01%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: mechanik maszyn i urzadzeń górnictwa podziemnego

2. Gabrysiak Tomasz Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - starosta

3. Kiełb Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 957
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: politolog

4. Miedziński Piotr Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 400
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: ekonomista

5. Janik Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 477
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: inżynier rolnictwa

6. Castañeda Trujillo Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 480
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Krotoszyce
  • Zawód: ekonomista

7. Wandycz Piotr Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 315
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Trzebnice
  • Zawód: strażak

8. Szeffs Irena Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 283
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wleń
  • Zawód: pielęgniarka - specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego

9. Sala Rafał Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 261
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

10. Lewicki Krzysztof Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 311
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Księginice
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny

11. Tobiasz Aleksandra Marta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 346
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: ekonomista

12. Cieśla Maciej Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 361
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnów
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

13. Sobieska Emilia Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 436
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: organizator imprez rozrywkowych

14. Zieliński Artur Waldemar ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 234
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Kamienna Góra
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

15. Czaja Dariusz Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 414
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: nauczyciel historii

16. Foremna Justyna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 261
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: dyrektor generalny

17. Kuświk Bartosz Seweryn ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 237
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,76%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: animator kultury

18. Grzelak Katarzyna Aneta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 339
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zawidów
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

19. Witkowski Krzysztof Walery ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 179
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: pedagog specjalny

20. Kustrowska Jolanta Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 122
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Trzebcz
  • Zawód: technik rolnik

21. Zawierucha Stefan Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 196
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Marciszów
  • Zawód: ekonomista

22. Tymińska Katarzyna Paula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 223
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,65%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

23. Saładucha Jadwiga Wacława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 128
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Karpacz
  • Zawód: nauczyciel nauczania początkowego

24. Polak-Salomon Kamil Norbert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 940
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: instruktor sportów siłowych

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 3

Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • głogowski,
  • legnicki,
  • lubiński,
  • polkowicki
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Legnica.

Kto wygrał wybory do Parlamentu 2019? Poniżej prezentujemy listę kandydatów do Senatu z okręgu nr 3 wraz z liczba uzyskanych głosów.

Czudowska Dorota ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 86 312
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 46,67%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: lekarz - specjalista onkologii klinicznej

Myrda Tymoteusz Dominik ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 34 948
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 18,9%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: radca prawny

Stępień Elżbieta Krystyna ❌

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 63 682
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 34,43%
  • Miejsce zamieszkania: Kunice
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: parlamentarzysta

Dowiedz się więcej

Charytatywny Kalendarz Herosi 2020

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 1 i Senatu, okręg nr 3 - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie