Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory burmistrza Ustki w niedzielę 13 czerwca

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Archiwum
W niedzielę 13 czerwca w Ustce odbędą się przedterminowe wybory burmistrza. W dzisiejszym tygodniku "Głosie Słupska" kandydaci odpowiadają na nasze pytania.

Niedziela 13 czerwca – to dzień głosowania w wyborach burmistrza Ustki. To już piąty termin wyborów. Wcześniejsze zostały przełożone ze względu na pandemię. Ta sytuacja dotyczy ponad stu samorządów w Polsce. W Ustce po śmierci burmistrza Jacka Graczyka, która nastąpiła 21 października 2020 roku, wybory przedterminowe wyznaczano na 17 stycznia, 24 stycznia, 11 kwietnia. Następnie termin przesunięto na 9 maja. Teraz to 13 czerwca. Główny Inspektor Sanitarny tym razem zarekomendował, że wybory - z zachowaniem odpowiedniego reżimu – mogą się odbyć.

W piątek 11 czerwca o godzinie 24 kończy się kampania wyborcza. W niedzielę 13 czerwca mieszkańcy Ustki będą głosowali od godziny 7 do 21.

W mieście jest siedem komisji obwodowych: w szkołach podstawowych numer 1, 2 i 3, przedszkolu numer 3, siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej "Korab", Urzędzie Miasta Ustka oraz Domu Kultury.
Miejska Komisja Wyborcza będzie pełniła dyżur w swojej siedzibie w Urzędzie Miasta Ustka przy ulicy Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3, w pokoju 204 na drugim piętrze oraz pod numerem telefonu 59 8154-357. Z komisją można się kontaktować, jeśli zajdzie jakaś wątpliwość lub potrzeba wyjaśnienia jakiejś kwestii. Natomiast obwodowe komisje wyborcze rozpoczynają pracę już o godzinie 5.30.

Istotną informacją jest to, że pomimo upływu terminu ważne są pełnomocnictwa wydane w styczniu, ponieważ spis wyborców pozostaje ten sam. To oznacza, że pełnomocnik może głosować w czyimś imieniu, mimo że na dokumencie, który przedstawi w lokalu wyborczym, widnieje inna data głosowania.

O urząd burmistrza Ustki w przedterminowych wyborach ubiega się sześcioro kandydatów. Dwóch kandydatów pracuje w ratuszu, troje – to radni.

Adriana Cerkowska-Markiewicz ma 54 lata, wykształcenie wyższe, jest członkiem Platformy Obywatelskiej RP, mieszka w Ustce. Zgłosił ją KWW "Najlepszy Wybór dla Ustki". Jest także radną reprezentującą Platformę Obywatelską.

Andrzej Kuczun ma 52 lata, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej, mieszka w Redwankach, został zgłoszony przez KWW Andrzeja Kuczuna. Jest zastępcą naczelnika wydziału ochrony środowiska w ratuszu.

Grzegorz Malinowski ma 40 lat, wykształcenie wyższe, jest bezpartyjny, mieszka w Ustce, został zgłoszony przez KWW Grzegorza Malinowskiego. Jest radnym.

Jacek Maniszewski ma 56 lat, wykształcenie zawodowe, nie należy do partii politycznej, mieszka w Ustce. Został zgłoszony przez KWW Jacka Maniszewskiego. Jest przewodniczącym rady miasta.

Krzysztof Nałęcz ma 55 lat, wykształcenie wyższe, jest bezpartyjny, mieszka w Ustce. Kandydat został zgłoszony przez KWW Krzysztofa Nałęcza. Do jesieni ubiegłego roku był redaktorem naczelnym "Głosu Dziennika Pomorza".

Piotr Wszółkowski ma 57 lat, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej, mieszka w Ustce. Kandydat został zgłoszony przez KWW Piotra Wszółkowskiego. Pracuje w ratuszu jako pełnomocnik ds. partycypacji społecznej.

Co kandydaci mają do zaoferowania wyborcom? Można przeczytać w dzisiejszym "Głosie Słupska" - tygodniku "Głosu Pomorza".

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wybory burmistrza Ustki w niedzielę 13 czerwca - Głos Pomorza

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki