Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2018, gmina Puck: frekwencja 36 procent. Trójkę rywali zdeklasował Adam Styn. Jego zwycięstwo przepowiedzieli Internauci | ZDJĘCIA

K. Hoffmann
Andrzej Styn nowym radnym z Żelistrzewa
Andrzej Styn nowym radnym z Żelistrzewa Krzysiek Hoffmann
Prawie 100 głosów przewagi - taką przewagę w niedzielnych uzupełniających wyborach w gminie Puck (2018) osiągnął Adam Styn. Wyróżniony rolnik i nowy radny Żelistrzewa pokonał trójkę rywali: drugą Aleksandrę Hallmann oraz dwóch panów Roberta Brzoskowskiego i Mariusza Jaszke.

Wybory uzupełniające w Żelistrzewie (kwiecień 2018) zakończone. Do urn ruszyli mieszkańcy 21 ulic północnej części sołectwa (obwód 8). Wszystko, by oddać głos na jednego z czterech kandydatów do Rady Gminy Puck, po śmierci wieloletniego samorządowca - Józefa Jaszke.

W słoneczną niedzielę 15 kwietnia do lokalu wyborczego umiejscowionego w ZS Żelistrzewo wybrało się trochę ponad 1/3 uprawnionych do głosowania. Zadanie było z pozoru łatwe - postawić krzyżyk przy nazwisku swojego faworyta. O miejsce w Radzie Gminy walczyli: Aleksandra Hallmann - jedyna kobieta w stawce, Adam Styn - największy gospodarz w Żelistrzewie, Robert Brzoskowski - prezes i założyciel Stowarzyszenia Nasze Żelistrzewo oraz Mariusz Jaszke - syn zmarłego radnego.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: Pierwsze przedterminowe wybory w Gminie Puck. Wakat w Radzie. Poszukiwany drugi przedstawiciel Żelistrzewa

Na 1050 osób uprawnionych do głosowania udział w wyborach wzięło 376 mieszkańców. Dziesięć głosów było nieważnych.
- Procedura głosowania przebiegła bez problemów - komentuje Maria Stenzel, sekretarz Gminy Puck. - Frekwencja wyniosła dokładnie 35,81 procent. Jak na wybory uzupełniające jest to nie najgorszy wynik. Oczywiście, zawsze mogło być lepiej.

Z ogromną przewagą wygrał Adam Styn (166 głosów) i to on uzupełni skład Rady Gminy Puck. Na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Hallmann (70 głosów). Dwa głosy mniej zebrał Robert Brzoskowski (68). Najmniejszym zaufaniem mieszkańcy Żelistrzewa obdarzyli Mariusza Jaszke (62 głosy).

Co ciekawe, wynik przedterminowych wyborów w Żelistrzewie przewidzieli nasi Czytelnicy. Tu rozbieżność była mniejsza. W sondzie także zwyciężył Adam Styn (25 proc) przed Robertem Brzoskowskim (22 proc) i ex aequo Aleksandrą Hallmann oraz Mariuszem Jaszke (po 21 proc).

Na gorąco rezultaty wyborcze na swoim facebooku komentował Robert Brzoskowski:

Nowy radny podobnie jak szef Naszego Żelistrzewa to doświadczeni działacze społeczni. Sołtys wsi nie kryje radości, że w Radzie Gminy Puck zasiądzie aktywny przedstawiciel sołectwa.
- Bardzo się cieszę z tego, że mieszkańcy swoimi głosami poparli obu członków rady sołeckiej. Gratuluję wszystkim kandydatom - mówi Szymon Dettlaff. - Zwycięstwo Adama Styna to docenienie jego trzyletnich działań na rzecz naszej wsi. Liczymy na dalszą współpracę. To, że taka będzie nie mam najmniejszych wątpliwości.

Adam Styn z honorową odznaką "Zasłużony dla rolnictwa". Dożynki Gminy Puck 2017:

wideo: Echo Ziemi Puckiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki