Wybierz z nami Mistrzów Agro 2016

J. Surażyńska/E. Okoniewska
Udostępnij:
Rolnicy to ludzie przedsiębiorczy, potrafiący doskonale odnaleźć się w nowej sytuacji i dostosować do zmian.

Współczesny rolnik jest zdecydowanie lepiej wykształcony niż jego poprzednik, posiada dobre przygotowanie fachowe i stale uzupełnia swoją wiedzę. I nie chodzi tu tylko o wiedzę z zakresu technologii produkcji roślinnej czy zwierzęcej, ale także o tę z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania gospodarstwem rolnym. Współcześni rolnicy często są także aktywni poza własnym gospodarstwem rolnym, angażując się w działalność społeczną na rzecz swoich miejscowości czy organizacji rolniczych. Czas ich docenić! Przed tygodniem rozpoczęliśmy nowy plebiscyt, w którym można głosować na rolników, gospodynie, koła gospodyń i gospodarstwa agroturystyczne z powiatu kościerskiego. Wielki plebiscyt Mistrzowie Agro 2016 prowadzimy wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Honorowym patronatem akcję objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Kandydatów do udziału w plebiscycie nominował Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, który jest partnerem merytorycznym naszej akcji.

- Już sama nominacja jest ważnym wyróżnieniem. Doradcy i specjaliści z PODR w ten sposób docenili pracę i aktywność kandydatów.

Wszystkich nominowanych prezentujemy obok wraz z instrukcją głosowania. Jednak lista kandydatów nie jest zamknięta. Czekamy także na nominacje zgłoszone przez naszych Czytelników. Jeszcze do 2 maja włącznie mogą oni zgłaszać rolników, gospodynie, koła gospodyń i gospodarstwa agroturystyczne, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

Nominacje można zgłaszać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 797 001 047 lub wypełniając formularz w internecie na stronie naszego serwisu www.dziennikbaltycki.pl.

Zgłoszeni przez Czytelników kandydaci zostaną dołączeni do grona uczestników plebiscytu po uzyskaniu akceptacji kapituły plebiscytu z udziałem ekspertów z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Głosowanie podzielone jest na dwa etapy. Pierwszy potrwa do 18 maja, laureaci w każdej kategorii zostaną wybrani w każdym z powiatów naszego województwa. Rolnicy, gospodynie, koła gospodyń oraz gospodarstwa agroturystyczne, które zdobędą najwięcej głosów w każdym powiecie, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się 20 i potrwa do 31 maja.

Finał na targach w Lubaniu
Uroczyste zakończenie naszego plebiscytu odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca w kulminacyjnym momencie jubileuszowych, XXV Targów Rolno-Przemysłowych i Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. Na głównej scenie laureaci w każdej kategorii, z każdego powiatu, odbiorą dyplomy potwierdzające zdobycie zaszczytnych tytułów z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, Aleksandra Macha, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Mariusza Szmidki, redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. Zwycięzcy z każdego powiatu zostaną zaprezentowani na stronach specjalnego dodatku do naszej gazety.

Czekają cenne nagrody
Zaszczytne tytuły i medialny rozgłos to nie wszystko. Na zwycięzców naszego plebiscytu czekają także wartościowe nagrody.
Laureaci w kategorii Rolnik Roku z każdego z powiatów, poza awansem do wojewódzkiego etapu plebiscytu otrzymają nagrody ufundowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W regionalnym finale na rolników, którzy zdobędą najwięcej głosów czekają talony na zakup sprzętu rolniczego o wartości 10 000 zł (za pierwsze miejsce), 6000 zł (za drugie miejsce) i 4000 zł (za trzecie miejsce).

Kandydatki, które w każdym z powiatów zdobędą najwięcej głosów w kategorii Gospodyni Roku także zostaną nagrodzone przez PODR, a dodatkowo otrzymają zestawy kosmetyków i bony o wartości 100 zł na zakup sprzętu w sklepie AGD i RTV. Awansują oczywiście do wojewódzkiego finału, w którym na Gospodynię Roku czeka dwuosobowy voucher na wyjazdy do SPA z pakietem relaksujących zabiegów. Laureatki drugiego i trzeciego miejsca będą mogły wyjechać do SPA na pobyt weekendowy.

Najpopularniejsze koło gospodyń wiejskich z każdego powiatu po zwycięstwie w powiatowym etapie plebiscytu zdobędzie nowy aparat fotograficzny, który z pewnością przyda się do dokumentowania jego występów. Nagrody dla najpopularniejszych kół ufunduje także PODR. W wojewódzkim finale do zdobycia będą bony na sprzęt AGD i RTV o wartości 3000 zł (za pierwsze miejsce), 2000 zł (za drugie miejsce) i 1 000 zł (za trzecie miejsce).

Na gospodarstwa agroturystyczne czekają wyjątkowe nagrody. Już sama promocja związana z udziałem w plebiscycie z tytułem najpopularniejszego gospodarstwa w powiecie z pewnością przyczyni się do promocji. Dodatkowo zwycięskie gospodarstwa z każdego powiatu, poza awansem do wojewódzkiego finału, zdobędą talony o wartości 2000 zł na reklamę „Dzienniku Bałtyckim” i naszych serwisach internetowych.

Kolejne vouchery na reklamę o wartości 3000 zł (za pierwsze miejsce), 2000 zł (za drugie miejsce) i 1 000 zł (za trzecie miejsce) będą czekać na laureatów regionalnego etapu plebiscytu. Dodatkową nagrodą dla nich będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu reklamy w internecie z wykorzystaniem m.in. serwisu społecznościowego Facebook. A to szkolenie z pewnością przyniesie efekty w postaci jeszcze większej liczby klientów.

Aktualne wyniki znajdziesz w internecie
Tutaj znajdziesz aktualne wyniki plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie