Wtargęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go, a przebieg wydarzeń... transmitowali w internecie. Gdańska prokuratura oskarża 3 mężczyzn

szymZaktualizowano 
Trzech mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat oskarżyła Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku. - Mężczyźni wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go, a przebieg zdarzenia transmitowali w internecie - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak relacjonują śledczy, do zdarzenia dojść miało 24 sierpnia 2018 roku, w godzinach nocnych.

- Trzech mężczyzn dwukrotnie wtargnęło do mieszkania sąsiada, a następnie wzięło udział w jego pobiciu. Pokrzywdzony wcześniej zwrócił im uwagę na głośne zachowanie. W wyniku uderzania go rękoma oraz kopania po całym ciele, doznał licznych stłuczeń. Obrażenia te naruszyły czynności narządów jego ciała na czas poniżej 7 dni. Przy czym był narażony na poważniejsze skutki - mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy informują, że jedna z osób, używając telefonu komórkowego... transmitowała przebieg zdarzenia na swoim kanale na portalu YouTube.

- Nagrany film został zaprezentowany również na stronach Facebook - przekazuje prokuratura.

Prokurator Wawryniuk informuje:- Nagranie i prezentacja filmu stanowiły wyraz zjawiska „patostream”. Było ono oglądane i śledzone przez internautów, którzy powiadomili o nim funkcjonariuszy policji.

Nagranie i prezentacja filmu stanowiły wyraz zjawiska „patostream”. Było ono oglądane i śledzone przez internautów, którzy powiadomili o nim funkcjonariuszy policji.

W wyniku podjętych działa - jak wskazują śledczy - policjanci namierzyli miejsce zdarzenia, pokrzywdzonego oraz mężczyzn, których zatrzymano 24 sierpnia 2018 roku.

- Zarzucono im dokonanie wspólnie i w porozumieniu pobicia pokrzywdzonego. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Nadto zarzucono im naruszenie miru domowego pokrzywdzonego. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - mówi prokurator Grażyna Wawryniuk.

I dodaje: - Czynów tych dopuścili się działając bez powodu, swoim zachowaniem okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego. Jeden z mężczyzn był w przeszłości karany.

Czytaj więcej na ten temat: Pobili starszego mężczyznę i nagrali wszystko komórką. Policja zatrzymała 3 mężczyzn. Wstępnie przyznali się do winy

Z relacji prokuratury wynika, że wszyscy trzej przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

- Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani przez sąd - informują śledczy.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego Gdańsk–Północ.

Czytaj też: Sprawcy szokującego pobicia w Gdańsku transmitowanego w internecie usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu

Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kazik

do puchy na 10 lat minimum to patologia

Dodaj ogłoszenie