Wsiądź do Ekspresu Solidarności

  Wsiądź do Ekspresu Solidarności

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeśli jesteś młodym człowiekiem (19-30 lat), znasz angielski i interesują cię takie tematy jak polityka, problemy społeczne, wzajemna współpraca między ludźmi z różnych krajów, pokój na świecie czy ochrona praw człowieka, zgłoś się do projektu Ekspres Solidarności.
  To międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Instytut Lecha Wałęsy.

  - 200 osób z całego świata, w tym 20 z Polski, od 1 do 7 grudnia będzie uczestniczyć w projekcie związanym z obchodami 25-lecia przyznania pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie - tłumaczy Katarzyna Kaczmarek, rzecznik ECS. - Młodzi ludzie odwiedzą miejsca związane z historią, takie jak Kraków, Oświęcim, Warszawa, Westerplatte, Stocznia Gdańska, spotkają się z noblistami, będą brać udział w wykładach, dyskusjach na temat historii, II wojny światowej, Solidarności. Naprawdę warto w tym wziąć udział.
  Żeby się zgłosić, należy ze strony www.ecs.gda.pl pobrać kwestionariusz w języku angielskim, wypełnić go i wysłać e-mailem na adres: t.hildebrandt@ecs.gda.pl lub m.lukaszewicz@ecs.gda.pl do piątku 17 października, godz. 15.

  Miejsc jest tylko 20, ale o przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń. Zostaną wybrane osoby, które najlepiej uzasadnią, czemu chcą wsiąść do Ekspresu Solidarności, są aktywne i przede wszystkim zainteresowane tematem. A przez te siedem dni będzie się naprawdę wiele działo. 1 grudnia wszyscy zjadą do Krakowa, na drugi dzień, prowadzeni przez filozofa i pisarza George'a Weigla, odwiedzą Oświęcim, a w Krakowie ruszą śladami Jana Pawła II. Z Krakowa specjalnym pociągiem, czyli Ekspresem Solidarności wyruszą do Warszawy. Tam odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki, spotkają się z prof. Władysławem Bartoszewskim.

  W Gdańsku młodzi zjedzą śniadanie z Lechem Wałęsą, odwiedzą Westerplatte, a po południu wezmą udział w warsztatach na temat zniewolenia przez totalitaryzm. 5 grudnia w Gdańsku rozpocznie się Forum Młodych, w którym wezmą udział nobliści, którzy zjadą na konferencję "Solidarność dla Przyszłości" z okazji 25-lecia Nobla Lecha Wałęsy, odbywającą się 6 grudnia. Do ekspresu zgłosiło się już 180 cudzoziemców - z Węgier, Bułgarii, Gruzji, USA, Azerbejdżanu, a nawet Birmy i Gwatemali. Teraz czas na Polaków.  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo