Worek medali dla naszych

Sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościerzynie w znakomitych nastrojach kończą rok szkolny.

Po zdobyciu dwóch srebrnych medali na Igrzyskach Wojewódzkich w biegach przełajowych, teraz dołożyli do swej kolekcji kolejne krążki. Zdobyli je w trakcie finału wojewódzkiego Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej Dysk Pomorski. Złoty medal na dystansie 1000 m. wywalczył Paweł Dobberstein.

Srebrny krążek stał się własnością Natalii Felskowskiej, która walczyła na dystansie 600 m. Taki sam medal wywalczył Wiktor Smoliński w rzucie piłeczką palantową. Natomiast Sebastian Ogórkiewicz zajął trzecie miejsce w biegu na 60 m. Dodajmy, że reprezentacja SP nr 1 w Kościerzynie w składzie: Paweł Dobberstein, Sebastian Ogórkiewicz, Wiktor Cynka i Wiktor Smoliński podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Sztafetach Rozstawnych Vena Sport Festiwal Sztafeta Szwedzka (100m., 200 m., 300 m. i 400 m.) zajęła czwarte miejsce.

Z kolei w czasie Wojewódzkiego Finału Igrzysk w 4-boju lekkoatletycznym, który odbył się w Starogardzie Gdańskim nasi zawodnicy również zdobyli medale.

Srebrne krążki powędrowały do Pawła Dobbersteina, Wiktora Cynki, Wiktora Smo-lińskiego, Sebastiana Ogór-kiewicza, a także do Marcina Nowaka i Nikodema Potraca. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie w klasyfikacji generalnej zajęła 2 miejsce.