Wolsztyniak lepszy od kościerskiego Sokoła

Nie udał się wyjazd szczypiornistów Sokoła Kościerzyna do Wolsztyna. Nasz zespół uległ miejscowemu Wolsztyniakowi 28:24.

Pierwsza odsłona była niezwykle wyrównana. Po pierwszych pięciu minutach zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie, jednak zawodnicy kościerskiej drużyny nie pozwolili swoim przeciwnikom na wypracowanie zbyt dużej przewagi. Warto w tym miejscu podkreślić, że obydwa zespoły popełniały bardzo mało błędów. Po kwadransie gry Sokół doprowadził do remisu 8:8.

W kolejnych minutach zawodnicy z Wolsztyna zdobyli cztery bramki z rzędu, jednak w końcowej fazie kościerzynianie zniwelowali straty. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 15:14 dla gospodarzy. W drugiej odsłonie, gra po obu stronach nie uległa radykalnej zmianie.

Obydwie ekipy grały dobrze w ataku, a także w defensywie. Jak się okazało, przełomowym momentem dla losów całego spotkania był okres między 36 a 52 minutą meczu. W tej fazie gry gospodarze rzucili aż 11 bramek, natomiast Sokół odpowiedział jedynie czterema trafieniami. Pod koniec meczu Sokół rzucił się do odrabiania strat, ale na remis czy odniesienie zwycięstwa było już a późno.

Kolejny mecz Sokół Kościerzyna rozegra za tydzień, 8 listopada. Nasi szczypiorniści zagrają na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie zespół MKS Henri Lloyd Brodnica.