WM Gdańsk

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Rozpoczyna się czwarta edycja festiwalu muzyczno-literackiego Wolne Miasto Gdańsk. Akademickie grono organizatorów stawia sobie za cel: "zagospodarowanie zimnego, grudniowego wieczoru, wypełniając go ambitną zabawą przy dźwiękach alternatywnej muzyki, w oparach papierosowego dymu, pływającej poezji i wizualnych doznań estetycznych."
  Pomijając papierosowy dym, wydaje się to być idealna propozycja dla wszystkich spragnionych interesującej rozrywki. Festiwal potrwa dwa dni. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Modelarni Stoczni Gdańskiej.

  Gwóźdź sobotniego programu to slam poetycki z oprawą przygotowaną przez artystów z Ośrodka Praktyk Twórczych HELLSKA 2/2. To spotkanie to okazja do "odczarowania" poezji jako sztuki nadętej i nabożnej, uczestnicy mają zaprezentować zabawę słowem i konwencją, mile widziane wśród uczestników będą przebrania.

  Po slamie odbędzie się koncert z udziałem Parasovla, Ballad i romansów, 19 wiosen, Bajzla i Muariolanzy. W niedzielę w klubie studenckim Wysepka wystąpią: Plon, Hansollo, Loyal Plastic Robot i Procesor Plus.

  Gdańsk, sobota, g. 18.00 - Modelarnia, Stocznia Gdańska, ul. Doki 1/145b, bilety: 15 i 20 zł; niedziela, g. 20.00 - klub Wysepka, ul. Polanki 66, wstęp wolny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo