Wieże z planem

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dzisiaj na sesji Rady Miasta głosowane będzie przyjęcie gotowego i poprawionego Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych. SLOW określa, gdzie w Gdańsku będą mogły stanąć wysokościowce, czyli budynki co najmniej 40-metrowe, a gdzie ich wybudowanie będzie niemożliwe.
  To pierwszy taki dokument w Polsce, który obejmuje obszar całego miasta.
  Jednym z ważniejszych ustaleń w SLOW jest dokładne opisanie procedur, które muszą zostać spełnione, by w danym miejscu mógł stanąć wysoki budynek. Do tej pory do postawienia takiego obiektu wystarczało wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

  Teraz będzie to możliwe tylko na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego sporządzaniu będą towarzyszyły dodatkowe wymogi. I tak, projektanci będą musieli stworzyć koncepcję graficzną, pokazującą dokładne położenie wysokościowca i jego parametry. Zostanie ona pokazana na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska (www.brg.gda.pl).

  Każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić swoje uwagi oraz zaproponować, z jakich punktów kontrolnych ma być sporządzona wizualizacja. Zostanie także oceniony wpływ budynku na środowisko i krajobraz miejski, co z kolei będzie musiało zostać zaakceptowane przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. Wizualizacja i wszystkie wyniki pomiarów także zostaną wyłożone do publicznego wglądu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo