Wielkie zwycięstwo Trefla Sopot. Drużyna Maskoliunasa wygrała po dogrywce z Anwilem Włocławek!

Paweł Durkiewicz
Przemek Swiderski
Koszykarze Trefla wyszarpali drugie ligowe zwycięstwo. Po dramatycznym widowisku zakończonym dogrywką pokonali na wyjeździe niepokonaną dotychczas w lidze drużynę Anwilu Włocławek.

Żółto-czarni rozpoczęli mecz koncertowo. Gra naszego zespołu opierała się na prostych akcjach, które kończyły się rzutami na wysokiej skuteczności. W efekcie pod koniec pierwszej kwarty różnica na korzyść Trefla sięgnęła 14 punktów (11:25).

O ile jednak pierwsza piątka sopockiej drużyny spisała się dobrze, tak zmiennicy po wejściu na boisko roztrwonili niemal całą przewagę. Co gorsza, pozwolili gospodarzom wyraźnie się rozkręcić. Właśnie po jego trafieniu w 16 minucie włocławianie przejęli prowadzenie, a do przerwy wygrywali już różnicą 6 "oczek" (41:35).

Aż do końca regulaminowego czasu gry żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. W wojnie nerwów, jaka rozegrała się w 40 minucie, sędziowie musieli zarządzić dogrywkę, choć sopocianie mieli już wygraną na wyciągnięcie ręki. Na szczęście w doliczonym czasie Trefl pokazał klasę i zdecydowanie przypieczętował wygraną.

W tabeli TBL prowadzą z bilansem 4-0 Energa Czarni Słupsk. Czwarte jest gdyńskie Asseco (dwa zwycięstwa i tyleż porażek). Trefl, podobnie jak starogardzka Polpharma, ma 5 punktów, jednak sopocianie rozegrali o jeden mecz mniej.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 80:90 (18:27, 23:8, 15:18, 14:17, dogrywka 10:20)

Anwil Włocławek: Seid Hajric 19, Keith Clanton 17, Dusan Katnic 15, Deividas Dulkys 13, Paul Graham 7, Danilo Mijatovic 5, Michał Sokołowski 2, Mateusz Kostrzewski 2, Mikołaj Witliński 0.

Trefl Sopot: Adam Waczyński 24, Yemi Gadri-Nicholson 19, Paweł Leończyk 17, Sarunas Vasiliauskas 12, Michał Michalak 12, Marcin Stefański 3, Lance Jeter 3, David Brembly 0, Milan Majstorovic 0.