OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Liliana Lewińska (strój czerwony) zdobyła dwa złote medale podczas juniorskich mistrzostw świata w gimnastyce artystycznej. FIG Channel
Liliana Lewińska zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata juniorek w gimnastyce artystycznej, które od piątku odbywały się w Kluż-Napoce w Rumunii. Polka okazała się najlepsza w finale układu z maczugami, a także ze wstążką.

Złote medale Liliany Lewińskie w układach z maczugami i wstążkami

W rywalizacji w układzie z maczugami Lewińska uzyskała notę 30.950, wyprzedzając Ukrainkę Taisię Onofriczuk (29.750) oraz Amerykankę Rin Keys - 29.400.

W finale układu ze wstążkami wynik Polki to 29.600. Drugie miejsce zajęła Bułgarka Nikol Todorowa - 29.400, a trzecie reprezentantka Uzbekistanu Mishel Nesterova - 28.950.

Liliana Lewińska tuż za podium w układzie z piłką

Wcześniej zawodniczka UKS Kopernik Wrocław wystartowała w finale układu z piłką. W końcowej klasyfikacji uplasowała się na czwartej pozycji - 30.000. Tu najlepsza okazała się Bułgarka Elwira Krasnobajewa - 32.100. Z kolei w układzie z obręczą Polce nie udało się wywalczyć przepustki do finału - w kwalifikacjach zajęła 10. miejsce.

Gimnastyczne mistrzostwa świata juniorek odbyły się po raz drugi.