Wielki remont w centrum Gdyni. Sprawdź, jakie zmiany w ruchu [ZDJĘCIA]

Lechosław Dzierżak
Udostępnij:
We wtorek 25 lipca rozpoczął się remont newralgicznego skrzyżowania w centrum Gdyni- ulic Podjazd, Dworcowej i 10 Lutego. Konsekwencją remontu są duże zmiany w organizacji ruchu nie tylko na skrzyżowaniu. Obejmą ulice: Wójta Radtkego, 3 Maja czy Władysława IV. Skrzyżowanie zyska nową geometrię, sygnalizację świetlną oraz kładkę pieszo-rowerową. Prace potrwają do maja 2018 r., ich koszt to ok. 20 mln zł. Wykonawcą jest gdyńska firma MTM.

- Od 25 lipca z ruchu wyłączone zostaną 2 pasy ruchu w kierunku ul. 10 Lutego. Pojazdy będą poruszać się jedną jezdnią w kierunku ulicy Morskiej, która na czas remontu będzie dwukierunkowa, po jednym pasie w każdą stronę - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. - Potem zamknięta zostanie druga jezdnia ul. Podjazd, a ruch zostanie poprowadzony analogicznie do pierwszego przypadku. Prace na ul. Podjazd trwać będą 60 dni - dodaje.

Zwężona zostanie też ul. Dworcowa, a ruch po niej będzie tylko w jednym kierunku – od ul. 10 Lutego w stronę Starowiejskiej. Nie będzie możliwości wjazdu z ul. Dworcowej w ulicę Podjazd ani w 10 Lutego.

Aby usprawnić komunikację autobusową, na ul. Wójta Radtkego wydzielono dwa odcinki buspasów, a na ul. Władysława IV będzie autobusowy kontrapas w przeciwną stronę do standardowego kierunku jazdy (od ul. Wójta Radtkego do 10 Lutego).

SZCZEGÓŁOWE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU:

ul. Podjazd – od 25.07.2017:

- ruch dwukierunkowy prowadzony będzie jedną jezdnią po jednym pasie ruchu w każdą stronę,
- obowiązywać będzie zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (>3,5t).


ul. Dworcowa – od 25.07.2017:

- na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Starowiejskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy prowadzony jednym pasem w kierunku Placu Konstytucji,
- objazd w kierunku ul. 10 Lutego i ul. Podjazd zostanie wyznaczony ulicami Wójta Radtkego i 3 Maja.

ul. 3 Maja – od 22.07.2017:

- ruch w kierunku ul. 10 Lutego prowadzony będzie trzema pasami od skrzyżowania z ul. Starowiejską,
na chodniku przebiegającym po stronie numerów parzystych, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Starowiejską i 10 Lutego, zostanie wyznaczona droga dla pieszych i rowerów (rowery nie będą mogły poruszać się tam jezdnią),
- z lewej strony na odcinku od skrzyżowania z ul. Zgoda do skrzyżowania z ul. 10 Lutego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

ul. Władysława IV – od 21.07.2017:

- na odcinku od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania po stronie numerów parzystych (lewa strona jezdni).

ul. Władysława IV – od 22.07.2017:

- na odcinku od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego ruch w kierunku ul. Jana z Kolna prowadzony będzie dwoma pasami,
- na odcinku od skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego do skrzyżowania z ul. 10 Lutego zostanie wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów- autobusy będą poruszać się tam pod prąd w kierunku ul. 10 Lutego.

ul. Wójta Radtkego – od 22.07.2017:

- przed skrzyżowaniem z ul. Władysława IV (od wjazdu do straży pożarnej) zostanie wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów (skrajny prawy pas),
- od Placu Konstytucji do przystanków ZKM „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Hala” zostanie wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów (skrajny prawy pas).

ul. 10 Lutego – od 22.07.2017:

- na skrzyżowaniu z ul. Władysława IV w kierunku ul. Podjazd prawym pasem ruchu będzie można jechać na wprost i w prawo, a lewym pasem tylko w lewo,
- na skrzyżowaniu z ul. Władysława IV w kierunku ul. Świętojańskiej zostaną wydzielone trzy pasy ruchu: lewym pasem będzie można jechać tylko w lewo, środkowym pasem tylko na wprost, a prawym pasem na wprost i w prawo.

ul. 10 Lutego – od 25.07.2017:

- na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja w kierunku ul. Podjazd lewym pasem ruchu będzie można jechać tylko w lewo, a prawym pasem tak jak dotychczas tylko na wprost.

Zalecany dojazd do centrum:

  • od strony ul. Śląskiej przez węzły Franciszki Cegielskiej i św. Maksymiliana,
  • od strony ul. Janka Wiśniewskiego przez ulice Polską i Chrzanowskiego,
  • od strony al. Zwycięstwa bez zmian przez ul. Władysława IV,
  • samochody ciężarowe (>3,5t) nie będą mogły poruszać się ul. Podjazd.

Źródło: Kurier Gdyński__

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie