Wielka sensacja w boksie! Polak pokonał legendę! [WIDEO]

Krzysztof Głowacki
Krzysztof Głowacki Sławomir Kowalski/ Polska Press
Tego nikt się nie spodziewał! Krzysztof Głowacki został bokserskim mistrzem świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. To jedna z największych sensacji w historii światowego boksu.

Głowacki o mistrzostwo świata musiał walczyć ze słynnym Marco Huckiem. Niemiec tytuł zdobył w 2009 roku i przez sześć lat skutecznie bronił mistrzowskiego pasa. Wygrał 13 kolejnych pojedynków w walce o obronę tytułu mistrza świata. Do pojedynku z Głowackim przystąpił po ponad rocznej przerwie i zmianie trenera oraz promotora.

Press Focus/x-news

Walka w amerykańskim Newark była dramatyczna. Głowacki w szóstej rundzie był liczony i wydawało się, że losy pojedynku są rozstrzygnięte. Polak pokazał jednak wielki charakter. Podniósł się z trudnych chwili i w jedenastej rundzie to on posłał na deski Hucka. Niemiec nie był w stanie się podnieść i kontynuować walki, a Głowacki mógł triumfować i cieszyć się z niespodziewanego, wielkiego sukcesu.

Ten nokaut przesądził o wygranej Głowackiego, bo gdyby do niego nie doszło, to prawdopodobnie przegrałby tej pojedynek. W chwili przerwania walki na punkty Huck prowadził o wszystkich sędziów: 96-93, 95-94, 96-93.

Podczas tej samej gali w Newark trzecie zwycięstwo w Stanach Zjednoczonych odniósł Artur Szpilka (20-1, 15 KO, który pokonał Yasmany'ego Consuegrę (17-2, 14 KO). Kubańczyk już na początku walki doznał kontuzji lewej nogi i po zakończeniu drugiej rundy został poddany.