Wesołe manipulacje

  Wesołe manipulacje

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Kinomani Szekspirowską komedię "Wiele hałasu o nic" mogli poznać dzięki - trochę konfekcyjnemu - filmowi, nakręconemu w 1993 roku przez Kennetha Branagha, z gwiazdorską obsadą - poza samym Branaghiem zagrali m.in. Emma Thomson, Keanu Reeves i Denzel Washington. "Wiele hałasu o nic" będzie miało premierę na Dużej Scenie teatru Wybrzeże.
  Nie o takie wcale "nic" chodzi w tej komedii, tylko o wredną plotkę, obwiniającą o przedmałżeńską zdradę, puszczoną w obieg przez wrednego Don Johna (tak w tłumaczeniu Słomczyńskiego), według niektórych szekspirologów protoplasty perfidnego Jagona z późniejszego "Otella".

  Małpia złośliwość Dona Johna kazała mu zainscenizować udawaną schadzkę panny młodej, co doprowadza do nieoczekiwanych perturbacji na uroczystych zaślubinach, bo pan młody, mało w porę przyznać trzeba, zaczyna na ślubie robić swej wybrance hałaśliwe wyrzuty. Panna młoda z wrażenia mdleje, co jest dopiero wstępem do późniejszych tysięcznych komplikacji i przebieranek. Wszystko się jednak w tej komedii kończy jak najlepiej, bo podwójnym ożenkiem.

  Premiera "Wiele hałasu o nic" w reżyserii Adama Orzechowskiego zapowiadana była na czwartek, 11 grudnia, ale choroba aktora sprawiła, że premierowy spektakl przesunięto na wtorek, 30 grudnia. Normalnie odbywają się jednak przedstawienia przedpremierowe. Występują: Monika Chomicka-Szymaniak, Piotra Chys, Piotr Jankowski, Ewa Jendrzejewska, Anna Kociarz, Emilia Komarnicka, Piotr Łukawski, Krzysztof Matuszewski, Karolina Piechota, Maciej Szemiel, Marek Tynda, Jarosława Tyrański i Łukasz Konopka.

  Gdańsk, piątek-niedziela godz. 19.00, teatr Wybrzeże ul. św. Ducha 2, bilety 20 i 30 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo