Wda jest liderem

W 15 kolejce rozgrywek A-klasy najwięcej bramek padło w meczu Skorzewa z Jareksem.

W ramach 15 kolejki rozgrywek A-klasy pierwszy mecz rozegrała ekipa Ceramika Łubiana. Podopieczni Krzysztofa Jażdżewskiego zanotowali porażkę 0:2 ze Spartą Kleszczewo.

Wda Lipusz odniosła z kolei spektakularne zwycięstwo 4:1 nad Orłem Gołubie. Komplet punktów z wyjazdowego spotkania przywieźli również zawodnicy Gwiazdy Karsin,którzy pokonali Sławka Borzechowo 2:1. Natomiast na boisku w Skorzewie, miejscowy zespół zmierzył się z Jareksem Grabowo. Kibice, którzy przybyli na stadion w Skorzewie nie mogli narzekać na nudę, ponieważ zobaczyli aż siedem bramek.

Już w 3 minucie meczu padła bramka dla gospodarzy. Autorem pierwszego gola dla Skorzewa był Jakub Majer. W 25 minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Cichosz. Od tego momentu toczyło się wyrównane spotkanie, bo obydwie ekipy tworzyły sytuacje, po których mogły paść bramki. Szczęście sprzyjało jednak gospodarzom, bo przed zejściem do szatni zdobyli trzeciego gola. Zdobył go Tomasz Gostkowski. W drugiej odsłonie pierwsi do bramki trafili gracze Jareksu. Kontaktową bramkę zdobył Jacek Czucha. Szybko jednak odpowiedzieli gospodarze. W tym przypadku do siatki Jareksu trafił Artur Wołoszyk. Jareks wprawdzie odpowiedział kolejnym golem, którego zdobył Tomasz Kuchlin, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Jakub Ferdynus ustalił wynik meczu na 5:2.

Po 15 kolejce, liderem tabeli rozgrywek A-klasy jest zespół Wdy Lipusz. Tuż za nim jest Gwiazda Karsin.