Walia rozbiła Rosję i wygrała grupę B! [ZDJĘCIA]

Piotr Janas
To dopiero niespodzianka! Reprezentacja Walii po raz pierwszy występuje na mistrzostwach Europy, a już spisuje się znakomicie! Gareth Bale i spółka pokonali w ostatnim meczu fazy grupowej Rosję aż 3:0 i.. zajęli pierwsze miejsce w grupie B!

Mecz „ustawiło” pierwsze 20 minut, podczas których Walijczycy dwukrotnie pokonali Igora Akinfiejewa. Najpierw w 11. minucie prowadzenie Wyspiarzom dał Aron Ramsey, wykorzystując prostopadłe podanie od Joe Allena. Pomocnik Arsenalu piękną podcinką przerzucił piłkę nad bramkarzem CSKA Moskwa, wprawiając swoich kibiców w euforię.

Zanim Rosjanie zdołali się otrząsnąć, przegrywali już 0:2! W 20. minucie nieszczęśliwą interwencję zaliczył Roman Szyrokow. Chcąc wybić piłkę Garethowi Bale’owi... zagrał do będącego na spalonym Neila Taylora, a lewy obrońca Swansea ściął do środka i na raty pokonał Akinfiejewa.

Rozpędzeni Walijczycy wcale nie zamierzali na tym poprzestawać. Raz za razem sunęli z kolejnymi groźnymi atakami po łatwych stratach Rosjan, ale brakowało im szczęścia lub dobrego ostatniego podania. Ich przeciwnicy odpowiadali jedynie lekkimi, nieprzygotowanymi uderzeniami z dystansu.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Ramsey i Bale co rusz nękali dziurawą rosyjską defensywę i wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu. W 67. minucie wynik ustalił właśnie Bale, zdobywając swoją trzecią bramkę na Euro 2016. Walia wygrała grupę B i czeka na rywala w 1/8 finału.