Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W weekend rusza trzydniowe święto piosenki studenckiej, czyli Bazuna 2015

Magdalena Damps
Archiwum Organizatora
Tradycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej sięga 1971 roku. Jak podkreślają organizatorzy, to jedyna w Polsce impreza z założenia wędrująca.

Mieszkanie za Czytanie: weź dział w konkursie Dziennika Bałtyckiego i wygraj mieszkanie!

Pierwsze edycje odbywały się gdańskim klubie Żak, przegląd odwiedził też Malbork, Gniew, Kwidzyn, wielokrotnie odbywał się w Trójmieście. Od początku jego organizacją zajmuje się Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej "FIFY", od 2005 r. także przez Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne "Bazuna".

- Każdy z przeglądów był inny, z niepowtarzalnym, charakterystycznym akcentem, kolejne edycje Bazuny były wielką radością zarówno wykonawców i słuchaczy, jak też organizatorów - wolontariuszy - podkreśla Marek Skowronek, szef programowy Bazuny. - Każda kolejna Bazuna to fascynująca niewiadoma, nowe wrażenia muzyczne, sceneria, ludzie - coś wyjątkowego za każdym razem.

Bazuna składa się z dwóch części występów uczestników konkursu i koncertów gości.
Przez lata na konkursowej scenie prezentowali się autorzy reprezentujący środowiska studenckie z całego kraju - prawdziwi miłośnicy wędrówek wprost z turystycznych szlaków.

- W tym roku, oprócz tradycyjnych elementów składających się na Bazunę - przeglądu piosenki, wyboru hitów i laureatów, występów weteranów z "bazunowymi" przebojami - bardzo atrakcyjną ofertą dla miłośników muzyki turystycznej jest maraton nocny z udziałem laureatów #poprzednich przeglądów Bazuny, znanych w kraju piosenkarzy i zespołów - zaprasza Janusz Wikowski, rzecznik Bazuny i członek Komitetu Organizacyjnego.

Szykuje się więc prawdziwa muzyczna uczta, w bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Przeglądowi towarzyszyć będzie Sulęczyński Jarmark Sobótkowy, który prezentować ma kulturowe bogactwo Kaszub i promować region wśród uczestników zabawy poprzez m.in. prace rękodzielników i twórców ludowych czy też poprzez potrawy i produkty regionalne.

Honorowy patronat nad tegorocznym przeglądem objęli: rektor Politechniki Gdańskiej prof. Henryk Krawczyk oraz wójt Sulęczyna Bernard Grucza.

Piątek, 26 czerwca

- godz. 15 - Na dobry początek#- grupa Pograni
- Anna Ciaszkiewicz z zespołem
- godz. 17 - Koncert powitalny -
"A ja mam swoją gitarę" - z harcerzami na wędrówkę, Łukasz Majewski, Piotr Pieńkowski, Dorota Kuziela z zespołem, Maciej Służała, Waldemar Chyliński i Adam Drąg, "Chcemy śpiewać, chcemy grać" - Adam Szarek - 40 lat na studenckiej scenie, Labolare, Caryna.
Janusz Strąkowski

Sobota, 27 czerwca

godz. 10 konkurs część I,
godz. 13- konkurs część II,
obok konkursów: BAZUNKA - laureaci konkursu dla dzieci i młodzieży
godz. 18 - Nocny Maraton- Zdążyć Przed Północą, Bogusław Nowicki, Słodki Całus od Buby, Grupa na Bani, "Usiądź razem ze mną" - piosenki Andrzeja Koczewskiego, Mietek Folk - Olsztyn, Iwona Kobylińska i Kamil Badzioch, Grupa Bez Jacka, Celtic Tree

Niedziela, 28 czerwca

godz. 12 - koncert laureatów
Gościnnie wystąpią też: Latający Dywan, Grupa Muzycznego Wsparcia, Waldemar Mieczkowski

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki