W liceum prowadzą lekcje przez internet

  W liceum prowadzą lekcje przez internet

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nadawać na tych samych falach co młodzież - taki cel przyświecał nauczycielom czerskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola, którzy uruchomili internetowe lekcje.
  Stworzona została strona, na której uczniowie mogą znaleźć testy sprawdzające wiedzę, materiały przydatne podczas przygotowania się do matury, rozpisane lekcje na temat lektur szkolnych, a nawet same lektury.

  - Zawsze się zastanawiam, czy na przykład uczyć młodzież ładnego pisania listów, przymuszać ich do tego, czy po prostu pójść z duchem czasu, nadawać na ich falach i ukierunkować naukę w taki sposób, żeby przyswoili wiedzę na swoich warunkach - mówi Ryszard Kuchta, dyrektor LO w Czersku. - Myślę, że ten drugi sposób jest mniej stresujący i nauczycieli, i naszych uczniów.

  Program "Moodle", na którym czerskie liceum się opiera, został już przetestowany i jest używany z powodzeniem w Australii.
  Podobne sposoby na prowadzenie e-lekcji znane są już w Norwegii oraz Holandii. W przyszłości uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach za pomocą kamer internetowych. Nie będzie żadnych problemów, aby obejrzeć prezentację z lekcji, z tekstem czytanym przez nauczyciela. Ten innowacyjny pomysł na dobre ma ruszyć już we wrześniu tego roku.

  - Jeśli ucznia nie będzie w szkole z różnych przyczyn, to nauczyciel wrzuci na tę stronę materiały z lekcji, a nawet sprawdzian i uczeń nie wychodząc z domu, może być na bieżąco - tłumaczy Kuchta. - Na razie sami uczymy się tego programu.

  Co ciekawe, testy, które już się znajdują na stronie internetowej, może rozwiązać tylko uczeń, któremu administrator przypisze uprawnienia do otwarcia konkretnego ćwiczenia. Jeśli uczeń popełni błąd w rozwiązywanych zadaniach, może go poprawić, ale nauczyciel będzie widział, ile razy "strzelał".

  - Na razie ci, którzy rozwiązują testy, otrzymują plusy za aktywność - dodaje Ryszard Kuchta.
  Na stronę internetową nie dostanie się zwykły użytkownik internetu. Dostęp ma obecnie ok. 200 osób - nauczyciele i część uczniów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo