Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kaliskach Kościerskich powstała grupa wsparcia, która pomoże dzieciom radzić sobie z emocjami

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
W Kaliskach Kościerskich powstała grupa wsparcia, której celem jest rozwijanie w dzieciach umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.
W Kaliskach Kościerskich powstała grupa wsparcia, której celem jest rozwijanie w dzieciach umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Szkoła Podstawowa w Kaliskach Kościerskich
Specjalistyczna grupa wsparcia, w której skład wchodzą pedagodzy, powstała w Kaliskach Kościerskich. Jej celem jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.

Grupa wsparcia w Kaliskach

Nie od dziś wiadomo, że inteligencja emocjonalna ma ogromny wpływ na życie. Dlatego tak ważne jest aby ją rozwijać i od najmłodszych lat uczyć dzieci zdolności rozpoznawania swoich emocji i kierowania nimi, by w przyszłości uniknąć m.in. destrukcyjnych zachowań. W Kaliskach Kościerskich, z inicjatywy Sylwii Tomaszewskiej, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i dyrektora Szkoły Podstawowej Tomasza Dargacza utworzono specjalistyczną grupę wsparcia dotyczącą profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom chemicznym i behawioralnym. Jej koordynatorką została Aneta Kąkol.

Do współpracy zaproszono pedagogów ze szkół w gminie Kościerzyna. W październiku odbyło się szkolenie rekomendowane, które zostało wpisane do Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego pt. "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej".

Dodajmy, że program jest realizowany w Polsce od kilku lat i spełnia standardy jakości poziomu I, co oznacza, że jest to program obiecujący. Podstawowym jego założeniem jest przekonanie, że warunkiem sukcesu i szczęścia w życiu jest inteligencja emocjonalna.

Jak podkreślają autorzy, gdy ktoś się zrani lub skaleczy sięga do apteczki pierwszej pomocy medycznej, by szybko opatrywać rany, zaklejać plastrem zadrapania lub podać leki uśmierzające ból. A co się dzieje, jeśli mamy do czynienia ze zranieniem emocjonalnym?

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale by również odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną.

- Celem programu Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami - piszą autorzy programu.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki