Vistal Łączpol wygrał w Szczecinie

Janusz Woźniak
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia nie bez obaw udawały się do Szczecina na mecz z nieobliczalnym beniaminkiem Pogonią Balticą. Na boisku jednak, chociaż z kłopotami, podopieczne trenera Adriana Struzika wygrały 30:24.

Początek był dobry dla zespołu gości. Dzięki skuteczności Loredany Mateescu z rzutów karnych gdynianki prowadziły 1:0 i 2:1, ale kilka minut później przegrywały już 2:5. W pierwszej połowie jeszcze raz Vistal Łączpol wyszedł na prowadzenie po skutecznym rzucie Aleksandry Zych na 12:11. Gospodynie szybko odzyskały prowadzenie i kiedy na 20 minut przed końcem meczu wygrywały trzema bramkami (20:17), to pewnie już widziały się jako sprawczynie niespodzianki. Gdynianki dopiero wówczas włączyły w Szczecinie wyższy bieg. Najpierw doprowadziły do remisu, a pomiędzy 54 a 58 minutą spotkania rzuciły rywalkom siedem bramek z rzędu, nie tracąc żadnej. To były minuty, które rozstrzygnęły rywalizację na szczecińskim parkiecie.

Teraz gdynianki w najbliższy weekend czeka w Gdyni pucharowy dwumecz z białoruskim HC Gomel.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Łączpol Gdynia 24:30 (14:13)

Vistal Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 7, Mateescu 6, Duran 4, Kulwińska 4, Zych 3, Koniuszaniec 3, Petrinja 1 oraz Krnić, Janiszewska, Białek, Andrzejewska, Ziemienowicz, Pawłowska.

Pogoń Baltica: Adamska - Cebula 6, Piontke 3, Sabała 3, Jakubowska 2, Kucharska 2, Stachowska 2, Agowa 2, Pasternak 2, Huczko 1, Jaszczuk 1, Kurianowicz