Vistal Łączpol wygrał w Koszalinie

pk
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu wygrały na wyjeździe z AZS-em Politechniką Koszalińską 28:22. Mistrzynie Polski wypracowały bezpieczną przewagę już w pierwszym kwadransie meczu, co pozwoliło im kontrolować przebieg wydarzeń. Dla gdynianek była to ósma wygrana w bieżącym sezonie PGNiG Superligi Kobiet.

Podopieczne trenera Adama Struzika pokonały w Koszalinie AZS Politechnikę 28:22. Sukces zapewnił gdyniankom awans na trzecie miejsce w tabeli.

Niedzielny mecz gdynianki rozpoczęły w imponującym wręcz stylu. Po 10 minutach gry prowadziły w Koszalinie 9:2, a w tym czasie aż cztery bramki dla Vistalu Łączpolu zdobyła 19-letnia Aleksandra Zych. Akademiczki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze broniącą zarówno Małgorzatę Gapską, jak i równie skuteczną w poczynaniach obronnych całą gdyńską drużynę.

Pierwszy kwadrans po przerwie odebrał drużynie z Koszalina jakiekolwiek nadzieje na zmianę obrazu gry. W 45 minucie spotkania gdynianki osiągnęły największą w tym spotkaniu, 11-bramkową przewagę (24:13). W końcówce trener Struzik dał szansę pograć zawodniczkom z ławki rezerwowych, więc ta przewaga nieco stopniała. Byłaby mniejsza jeszcze o jedną bramkę, gdyby nie skuteczna interwencja, w ostatniej minucie, Gapskiej przy rzucie karnym.

- Cieszy to zwycięstwo, które powinno być dobrym prognostykiem przed spotkaniami rundy rewanżowej, w której chcemy powalczyć o jeszcze wyższe miejsce w tabeli przed spotkaniami play-off - powiedział trener Struzik.

AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia 22:28 (10:16)

KU AZS:Sylwia Matuszczyk 5, Marta Dąbrowska 4.

Vistal Łączpol: Patrycja Kulwińska 6, Katarzyna Koniuszaniec 5.