Vistal Łączpol rozgromiony przez Zagłębie

Mecz wicelidera i lidera w ekstraklasie piłkarek ręcznych był jednostronnym widowiskiem. W drugiej połowie Zagłębie Lubin całkowicie dominowało na parkiecie i w Gdyni rozbiło drużynę Vistalu Łączpolu 30:21. Mecz z trybun oglądał Kim Rasmussen, duński trener reprezentacji Polski.

Tylko sam początek meczu był dobry dla zespołu gospodyń, który zagrał osłabiony brakiem kontuzjowanej rumuńskiej obrotowej, Dinis Vartić. Pierwszą bramkę spotkania rzuciła bowiem Monika Głowińska. To było pierwsze i ostatnie prowadzenie podopiecznych trenera Jerzego Cieplińskiego. Później jednak nastąpiła niemoc Łączpolu w ataku, a w bramce nie radziła sobie Patrycja Mikszto. Zagłębie spokojnie punktowało gdyńską drużynę i w 12. minucie prowadziło już 6:1. Po kolejnych pięciu minutach do bramki gdyńskiego zespołu weszła Małgorzata Sadowska i zaprezentowała dobrą dyspozycję. Zawodniczki Zagłębia nie mogły znaleźć na nią sposobu, a gospodynie zaczęły wykorzystywać swoją szansę. W 29. minucie bramkę zdobyła Loredana-Maria Mateescu i ambitnie grający Łączpol doprowadził do stanu 11:11. Pierwszą połowę wygrały jednak szczypiornistki z Lubina, po golu zdobytym przez Kingę Byzdrę.

Od początku drugiej połowy uwidoczniła się przewaga Zagłębia. Drużyna gości odskoczyła na trzy bramki i kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Łączpol grał coraz bardziej nerwowo, a przez to tracił szanse na odrobienie strat. Gdynianki były bezradne i nie przypominały zespołu, który toczył wyrównaną walkę z Zagłębiem w Lubinie. Tam Łączpol przegrał tylko jedną bramką, a u siebie został rozbity przez liderki tabeli. W 57. minucie przewaga zespołu z Lubina sięgnęła już dziesięciu bramek. To prawdziwy pogrom! Wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie to, że w końcówce meczu na parkiecie pojawiły się rezerwowe zawodniczki zespołu z Lubina.

Ta porażka sprawiła, że Vistal Łączpol stracił szanse na zajęcie pierwszego miejsce w tabeli przed fazą play-off. Do walki o medale z tej uprzywilejowanej pozycji przystąpi drużyna Zagłębia, która zresztą jest głównym faworytem do zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski.

Vistal Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 21:30 (11:12)
Vistal Łączpol: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 3, Głowińska 3, Jędrzejczyk, Białek, Kobzar 3, Szwed 2, Mateescu 4, Duran 2, Koniuszaniec 2, Kulwińska 2, Lipska, Andrzejewska.