Vistal Gdynia zbyt mocny dla szczypiornistek z Kościerzyny

Trzecią porażkę w tym sezonie rozgrywek Superligi Kobiet zanotowały szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna. Tym razem, lepszą, i to zdecydowanie, drużyną była ekipa Vistalu Gdynia.

Tylko pierwsze minuty spotkania rozgrywanego w Gdyni były w miarę wyrównane. Przez pierwszy kwadrans zawodniczki UKS-u dotrzymywały tempa swoim rywalkom. Świadczy o tym prowadzenie kościerzynianek 6:5. Jednak w miarę upływu czasu, gospodynie zaczęły budować konsekwentnie swoją przewagę. Bramki zdobywały grając nawet w osłabieniu. Pierwsza partia zakończyła się rezultatem 16:10 dla Vistalu.

Drugą połowę gdynianki rozpoczęły od szybkich trafień i nie pozwoliły zawodniczkom UKS-u na zmniejszenie przewagi wypracowanej w pierwszej części zawodów. Po 40 minutach spotkania, przewaga Vistalu wynosiła już 8 bramek i z czasem nadal się powiększała. Kościerzynianki nie potrafiły już zmienić losów tego spotkania, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gdyńskiego zespołu 34:18. Dodajmy na koniec, że najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyła Justyna Belter, która zaliczyła 4 trafienia.

W sobotę, 1 października, o godz. 16 UKS PCM zagra w Sokolni z Piotrcovią.