Vistal Gdynia wygrał w Szczecinie!

Zbigniew Brucki
Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiornistki Vistalu okazały się lepsze od ekipy SPR-u Baltica Szczecin. Gdynianki pokonały rywala na wyjeździe 25:20.

Na raty odbywa się 17 seria pojedynków rozgrywek zasadniczych PGNiG Superligi kobiet. Jeden mecz tej kolejki odbył się już w połowie stycznia. MKS Selgros Lublin pokonał Ruch Chorzów 39:30. Wczoraj Vistal Gdynia grał w Szczecinie z Pogonią, a pozostałe mecze tej serii odbędą się w najbliższy weekend. Zagrają w nich: Olimpia Beskid Nowy Sącz - Aussie Sambor Tczew (niedziela, godz. 18), Energa AZS Koszalin - EKS Start Elbląg (sob. 15), KPR Jelenia Góra - Zagłębie Lubin (sob. 17), Piotrcovia Piotrków Tryb. - SPR Olkusz (sob. 17).

A jak toczył się wczorajszy pojedynek w Szczecinie pomiędzy miejscową Pogonią Baltiką a Vistalem Gdynia?
Miejscowe, pałające żądzą rewanżu za październikową porażkę, w pierwszej rundzie (24:32) w Gdyni postawiły wysoko poprzeczkę wyżej notowanych rywalkom.

Do przerwy bramki padały więc naprzemiennie, a na tablicy wyników pojawiały się kolejne remisy (do 10:10). Później trzy razy pod rząd do siatki Pogoni trafiły kolejno gdynianki i trzypunktową przewagę dowiozły na przerwę.

Po zmianie stron nadal toczył się bój bramka za bramkę. Gdyniankom udawało się więc utrzymywać przewagę w granicach trzech trafień, dzięki m.in. doskonałym interwencjom bramkarek.

Doszło do emocjonującej końcówki. Bramkarka Pogoni obroniła rzut, a Agata Cebula trafiła na 20:23. Było to jednak wszystko, na co pozwoliły gdynianki. W ostatniej minucie Agata Kobylińska podwyższyła rezultat na 24:20 dla Vistalu, a końcowy wynik ustaliła, po kontrze, Kinga Gutkowska, lobując bramkarkę Pogoni. Ostatecznie więc Vistal pokonał Pogoń i umocnił się na pozycji wicelidera tabeli PGNiG Superligi kobiet.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 20:25 (11:14)

Pogoń: Płaczek, Szywerska - Huczko 1, Sabała, Stachowska 2, Cebula 6, Noga, Głowińska 1, Królikowska 4, Stasiak 4, Zimny 1, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Jaszczuk 1

Vistal : Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda 3, Niedźwiedź 1, Galińska, Dorsz, Kobylińska 8, Pawłowska, Zych 1, Kozłowska 6, Gutkowska 3, Kulwińska 3