Vistal Gdynia przegrał z Energą AZS Koszalin

Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały z Energą AZS Koszalin 18:21 w rozegranym awansem meczu PGNiG Superligi Kobiet. Przyjezdne do wygranej poprowadziła Sylwia Lisewska, która zdobyła aż 10 bramek.

Na ławce trenerskiej to był skandynawski pojedynek, bowiem trenerem Vistalu jest Duńczyk Jens Steffensen, a zespół z Koszalina prowadzi Norweg Reidar Moisad. W środowym meczu lepszy okazał się ten drugi.

Gdynianki wyszły na parkiet zmobilizowane, bo właśnie porażka z zespołem z Koszalina na zakończenie poprzedniego sezonu pozbawiła je medali i to rywalki stanęły na podium. Tymczasem przegrywały niemal całą pierwszą połowę, a w 20 minucie już 7:10. Dzięki lepszej grze przed przerwą wyrównał. Jednak druga połowa należała do Energi AZS.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 18:21 (11:11)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 6, Janiszewska 2, Niedźwiedź 4, Galińska 1, Białek, Pawłowska, Zych 2, Kulwińska, Matyka 1, Balsam 2

Energa AZS: Czarna - Kobyłecka 3, Muchocka, Chmiel 1, Załoga 3, Błaszczyk 2, Odrowska 2, Lisewska 10, Matuszczyk

Sędziowali: Puszkarski, Sołodko (obaj Legionowo)