Vistal Gdynia pechowo zremisował w Lubinie. Wybrzeże Gdańsk poza strefą medalową

Vistal Gdynia zremisował w Lubinie z Zagłębiem 24:24, choć do przerwy przegrywał 10:11. Z kolei Wybrzeże Gdańsk przegrało w Puławach z Azotami 21:28 (12:13) i nie zagrają o medale mistrzostw Polski.

Vistal na minutę przed końcem meczu prowadził 24:22, ale w końcówce gdynianki zagrały nerwowo. Były wykluczenia dla Joanny Kozłowskiego, trenera Pawła Tetelewskiego i rzut karny dla Zagłębia, które uratowało remis. Vistal pozostaje na pierwszym miejscu w grupie mistrzowskiej.

Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 24:24 (11:10)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Kobylińska 6, Urbaniak , Stanulewicz 1, Zych , Kozłowska 2, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 6, Szarawaga 4, Borysławska, Kulwińska 1

Wybrzeże nie było faworytem w ćwierćfinałowej rywalizacji z doświadczonym zespołem Azotów, a jeszcze po meczu w Gdańsku miało trzy bramki do odrobienia. Gdańszczanie, pomimo wielu kontuzji i problemów kadrowych, zaczęli jednak w Puławach od prowadzenia 5:1. Zawodnicy Azotów odrobili straty i wygrali pierwszą połowę jedną bramką. Druga już zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy przypieczętowali zwycięstwo. Wybrzeże wraz z trzema pozostałymi zespołami, które odpadły z play-off w ćwierćfinale, powalczą o Puchar Superligi.

Azoty Puławy - Wybrzeże Gdańsk 28:21 (13:12)

Wybrzeże: Chmielinski, Pieńczewski - Abram 2, Kondratiuk 2, Kornecki, Niewrzawa 5, Oliveira 2, Podobas 4, Prymlewicz 2, Wróbel 1, Skwierawski 1, Sulej 2