Vistal Gdynia lepszy od Startu Elbląg

Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia nie miały problemu, żeby pokonać Start Elbląg 29:21. Było to spotkanie dziewiątej kolejki PGNiG Superligi kobiet, które zostało rozegrane awansem. To był ostatni mecz Vistalu rozegrany w Gdyni w tym roku. Podopieczne trenera Jensa Steffensena są na pierwszym miejscu w tabeli, ale rywalki mają zaległe mecze. W najgorszym razie gdynianki mogą spaść na trzecią pozycję.

Vistal dominował na parkiecie od początku spotkania. Dość powiedzieć, że po kwadransie prowadził już 8:1! W tym momencie emocje praktycznie się skończyły. Elblążanki przed przerwą zdołały jedynie zmniejszyć stratę do sześciu trafień.
W drugiej połowie było 22:12 dla Vistalu, ale na siedem minut przed końcem już tylko 23:19. W końcówce meczu gdynianki dobiły zespół z Elbląga.

Vistal Gdynia - Start Elbląg 29:21 (14:8)

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Kalska 8, Niedźwiedź 3, Galińska 1, Quintino 4, Zych 4, Matyka 2, Khouildi 1, Duran 3, Kulwińska 2, Pawłowska

Start: Kędzierska, Sielicka - Sądej 4, Waga 3, Cekała, Wolska 1, Janaczek, Jędrzejczyk 1, Aleksandrowicz 2, Karwecka, Zoria 1, Grzyb 7, Koniuszaniec 3

Sędziowali: Leszczyński, Piechota (Płock)