Używał 3 tożsamości i miał prawdziwy arsenał: 9 pistoletów,...

  Używał 3 tożsamości i miał prawdziwy arsenał: 9 pistoletów, tłumik i 446 sztuk amunicji. 47-latek zatrzymany w Gdyni oskarżony

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Używał 3 tożsamości i miał prawdziwy arsenał: 9 pistoletów, tłumik i 446 sztuk amunicji. 47-latek zatrzymany w Gdyni oskarżony

  ©Karolina Misztal

  9 pistoletów z celowo usuniętymi numerami umożliwiającymi identyfikację, tłumik i 446 sztuk amunicji w kartonowym pudle w samochodzie znaleźli w Gdyni strażnicy graniczni. Zatrzymany kierowca, 47-letni obywatel Ukrainy, miał też używać dwóch fałszywych tożsamości. Rudolfowi K. grozi do 8 lat więzienia.
  Używał 3 tożsamości i miał prawdziwy arsenał: 9 pistoletów, tłumik i 446 sztuk amunicji. 47-latek zatrzymany w Gdyni oskarżony

  ©Karolina Misztal

  Ta sprawa rozpoczęła się od kontroli drogowej przeprowadzonej w Gdyni we wrześniu 2017 roku przez funkcjonariuszy patrolu Placówki Straży Granicznej w Gdyni. W zatrzymanym wówczas Audi A8 prowadzonym przez Rudolfa K. znaleźli 5 telefonów komórkowych, a w przykrytym wycieraczką kartonie na podłodze za siedzeniem kierowcy – broń.

  Arsenał w samochodzie

  Jak relacjonują śledczy, były tam cztery pistolety Glock, cztery pistolety V.
  Bernardelli 68 i jeden pistolet Feg z tłumikiem, a także 446 sztuk amunicji do broni palnej. Prokurator przedstawił Rudolfowi K. vel Goranowi M. vel Armenakwoi P. zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia dziewięciu sztuk broni palnej.

  - W toku postępowania prokurator uzyskał opinię biegłego z zakresu balistyki, z której wynika, że zabezpieczone pistolety to broń palna typu bojowego, a amunicja to naboje scalone centralnego zapłonu przeznaczone do broni palnej typu bojowego. Biegły nadmienił, że w zabezpieczonych pistoletach celowo zostały usunięte identyfikacyjne oznaczenia numerowe, poprzez frezowanie i szlifowanie – relacjonuje prokurator Olimpia Gapanowicz, naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

  3 tożsamości


  Na tym nie koniec. Śledztwo pozwoliło ustalić, że będący faktycznie obywatelem Ukrainy Rudolf K. używał w przeszłości również danych osobowych dwóch obywateli Armenii: Gorana M. i Armenaka P. W sprawie pierwszego z nich w 2001 roku w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim toczyło się postępowanie o wyłudzenie odszkodowania (Republika Armenii informowała z kolei, że Armenak P. zmarł w 2006 roku). Co ciekawe, karty daktyloskopijne wszystkich trzech mężczyzn zawierały takie same odciski palców. Rudolf K. miał również ukrywać w celu użycia autentyczny, ale przerobiony dowód osobisty innej osoby, który zamierzał wykorzystać. Dokument – jak tłumaczą śledczy – zabezpieczono w domu 47-latka obok 3 kolejnych telefonów komórkowych. Ze wszystkich komórek prowadzone miały być liczne rozmowy z numerami zagranicznymi. Także ukrywanie przerobionego dowodu osobistego innej osoby z zamiarem użycia zostało objęte prokuratorskim zarzutem.

  Do 8 lat pozbawienia wolności


  - Na posiadanie broni palnej i amunicji oraz na posiadanie pistoletu z tłumikiem, jako broni szczególnie niebezpiecznej, wymagane są zezwalania policji. Rudolf K. vel Goran M. vel Armenak P. tego rodzaju pozwoleń nie posiadał i nie ubiegał się o ich uzyskanie – mówi prok. Olimpia Gapanowicz. - Materiały w zakresie dotyczącym nielegalnego zbycia Rudolfowi K. pistoletów i amunicji są przedmiotem odrębnego postępowania. Ustalono natomiast, że zabezpieczona broń palna nie była użyta do popełnienia przestępstw na terenie Polski – dodaje.

  Oskarżonemu 47-latkowi, którego sprawę zbada Sąd Rejonowy w Gdyni, za zarzucane przestępstwa nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz ukrywania w celu użycia jako autentycznego przerobionego dowodu osobistego innej osoby grozi do 8 lat pozbawienia wolności. W poczet grożącej oskarżonemu kary grzywny oraz kosztów postępowania zabezpieczono jego mienie o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szpion

  .... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pewnie to jakiś szpieg albo zwykły bandyta. Wyjeba@," go z kraju z Polamanymi kończynami gdzieś w Afryce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo