Urzędnicy zapomnieli o Parku Oruńskim?

  Urzędnicy zapomnieli o Parku Oruńskim?

  Katarzyna Włodarczyk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jedyny w okolicy Oruni i Lipiec park jest nieprzyjazny, a nawet niebezpieczny dla mieszkańców - skarżą się czytelnicy. Największym problemem jest zarośnięty podjazd dla wózków i nieutwardzone drogi.
  Dodatkowo, schody łączące dwie dzielnice - Orunię Górną i Dolną - są w opłakanym stanie.

  - Jak mają sobie poradzić osoby niepełnosprawne lub matki z małymi dziećmi? Nikt tu o nich nie pomyślał. Po deszczu droga rozmięka i trudno po niej przejść. Nieraz się poślizgnęłam i nabiłam sobie siniaka. Raz nawet mało brakowało, a skręciłabym nogę - skarży się Danuta Skibicka, mieszkanka Oruni. - Pomimo naszych wielokrotnych próśb, nikt z osób zarządzających tym terenem nie zajął się sprawą. Czujemy się bezradni - dodaje czytelniczka.

  Na zaniedbany park skarżą się również turyści.

  - Do Gdańska przyjechałem na dwa tygodnie. W tym czasie codziennie przechodzę z wnuczką w wózku przez Park Oruński. Naprawdę ciężko jest pchać wózek z dzieckiem pod zarośniętą chwastami górkę. Władze powinny lepiej zadbać o ten teren rekreacyjny - zaznacza Stanisław Nowel, turysta z Mazur.
  Z prośbą o wyjaśnienie i ustalenie terminu remontu dróg i podjazdu dla wózków zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Co na to urzędnicy?

  - Utrzymaniem zejścia z Oruni Górnej zajmiemy się, gdy tylko zostanie wykonany projekt odwodnienia tego miejsca i gdy żwirowe ścieżki zostaną utwardzone - wyjaśnia Ewelina Latoszewska, inspektor w gdańskim ZDiZ.

  To zadanie powinien wykonać Referat Polityki Ekologicznej UM w Gdańsku. Tymczasem nie wiadomo, kiedy prace zostaną przeprowadzone.

  - W najbliższym czasie zajmiemy się remontem schodów w innej części parku. Na inne inwestycje na razie nie ma pieniędzy - dodaje Dagmara Nagórka-Kmiecik z UM.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo