Urzędnicy - szybciej i po angielsku

  Urzędnicy - szybciej i po angielsku

  Piotr Weltowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jak przeszkolić urzędników i poprawić jakość obsługi mieszkańców, nie wydając przy tym praktycznie ani złotówki? Wystarczy przystąpić do unijnego programu "Lepszy Urząd". Wczoraj w Sopocie odbyła się konferencja inaugurująca realizację projektu. Oprócz kurortu, który jest jego liderem, przystąpiły do niego również Kartuzy, Pszczółki, Pruszcz Gdański i Cedry Wielkie.
  Dziś pracę sopockich urzędników mieszkańcy miasta oceniają bardzo różnie, dominują jednak opinie umiarkowane. - Jakoś specjalnie trudno na nich narzekać, chociaż wszystko oczywiście mogłoby się odbywać nieco szybciej - mówi pani Maria, mieszkanka Sopotu, którą spotykamy przed budynkiem magistratu.

  Okazuje się jednak, iż to właśnie zwiększenie szybkości działania pracowników urzędu będzie jednym z głównych założeń programu, który realizowany ma być przez dwa najbliższe lata. Łącznie przystąpi do niego 200 urzędników z wszystkich biorących udział w programie gmin.

  - Zakres planowanych szkoleń jest jednak dość szeroki i obejmuje zarówno takie tematy, jak zarządzanie projektami czy pozyskiwanie środków unijnych, jak i obsługę komputera czy psychologię pracy - tłumaczy Paweł Orłowski, wiceprezydent Sopotu.

  Urzędnicy przejdą też kurs ...języka angielskiego. Akurat w Sopocie ze znajomością języków obcych wśród pracowników magistratu wielkich problemów nie ma, ale już w Kartuzach swoje umiejętności lingwistyczne szlifować będzie aż 90 osób.
  Koszt realizacji programu to ponad 1,3 mln zł. Kwota ta, niemal w całości, pochodzić będzie ze środków unijnych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo