Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Pracy wyszkoli 10 pań z zakresu wiedzy z sektora IT

Jacek Klein
Gdański urząd pracy rozpoczął rekrutowanie chętnych pań, które po półrocznym kursie zdobędą wiedzę z sektora IT. 10 pań zdobędzie wiedzę z zakresu testowania oprogramowania.

Wyłonione w rekrutacji uczestniczki przejdą szkolenie przygotowujące je do uzyskania międzynarodowego certyfikatu testera ISTQB Foundation. Dodatkowo odbędą także trzymiesięczne praktyki w trójmiejskich firmach, głównie z sektora IT, które po pozytywnym zakończeniu kursu zaoferują uczestniczkom pracę.

- Projekt stanowi odpowiedź PUP w Gdańsku na zapotrzebowanie trójmiejskich firm na specjalistów od testowania oprogramowań. Skierowany jest on wyłącznie do kobiet, ponieważ z perspektywy pracodawców wciąż jest ich zbyt mało w tym sektorze - informuje Lidia Metel, z Referatu Marketingu ds. Pośrednictwa Pracy, Promocji i Obsługi Medialnej PUP.

Rekrutacja do projektu odbędzie się w kilku etapach. Zostaną one przeprowadzone przez rekruterów PUP w Gdańsku, we współpracy z instytucją szkoleniową. W trakcie pierwszego etapu zostanie dokonana wstępna weryfikacja kandydatek na podstawie dokumentów aplikacyjnych. W drugiej części odbędzie się rozmowa pozwalająca zweryfikować kluczowe kompetencje osobowe kandydatek oraz znajomość języka angielskiego. Trzeci, ostatni etap rekrutacji to sprawdzenie kandydatek pod kątem merytorycznych predyspozycji zawodowych. Panie, które chciałyby uczestniczyć w projekcie, powinny znać język angielski na poziomie minimum B1, co ze względu na specyfikę zawodu jest warunkiem niezbędnym.

Program najprawdopodobniej będzie realizowany od 10 lutego do połowy czerwca 2014 roku. Pierwszy miesiąc programu zostanie przeznaczony na szkolenie teoretyczne, które obejmie cztery moduły tematyczne w łącznym wymiarze 116 godzin: I "Testowanie oprogramowania" - 84 godz. (zakończone egzaminem ISTQB na poziomie podstawowym w języku polskim lub angielskim), II "Procesy biznesowe" - 8 godzin, III "Agile w praktyce z elementami komunikacji w zespole scrumowym" - 16 godzin, IV "Efektywne poruszanie się po rynku pracy" - 8 godzin.

Trzy kolejne miesiące projektu to część praktyczna, w trakcie której uczestniczki odbędą praktyki w wybranych firmach. Część firm zadeklarowała chęć przeprowadzenia dodatkowych warsztatów w wymiarze około 30 godzin.

W kwestii rekrutacji należy kontaktować się z:
- Katarzyną Wymysłowską, Dział Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego, e-mail: [email protected], tel. 58 732 53 14

- Krzysztofem Kunickim, Dział Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego
e-mail: [email protected] tel. 58 732 52 63

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki